Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

VIDEO: Proč nemá Ariel Atom držák na nápoje

Řídit splašené lešení Ariel Atom je samo o sobě neskutečná zábava. Tomuhle majiteli to ale zjevně bylo málo. A tak začal zkoušet, co extrémní zrychlení udělá s dortem nebo kelímkem kávy...
Vydáno: 05.10.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zrychlení na stovku za 2,8 vteřiny a přetížení v zatáčkách kolem 2G. Ariel Atom s přeplňovaným čtyřválcem do Hondy s výkonem 300 koní je díky hmotnosti kolem 600 kilo opravdu pekelně rychlé auto. Ve své době to ostatně bylo nejrychleji akcelerující produkční vozidlo vůbec. Motor točí skoro 8500 otáček a udržet auto ve správném směru chce hodně zkušeného pilota.

Majitele černého kousku z roku 2007 ale zaujalo něco jiného - proč nemá Ariel držáky na nápoje? Odpověď se nabízí, některé věci ale zkrátka chcete vidět na vlastní oči. Mimochodem, před nedávnem se stejný chlapík rozhodl vyzkoušet, jestli se dá Atom použít pro expresní rozvážku dortů:

Ariel Atom versus dort
Ariel Atom versus dort

Můžeme si samozřejmě myslet leccos o člověku, který si tak výjimečné auto nechá dobrovolně zřídit takovýmhle způsobem. Ale nakonec, je to jeho auto a někdo to prostě vyzkoušet musel.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama