Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Videa: s luxusním bentleym do prachu a bláta? No proč ne!

Jsou značky automobilů, které si dokážeme představit jen na uhlazených asfaltových silnicích nebo na příjezdových cestách k luxusním sídlům vydlážděných bílými oblázky. Bentley k nim patří…
Vydáno: 04.08.2015
Bentley Bentayga.

Jenže už není pravda, že každý bentley rovná se luxusní rychlé auto, které se nikdy nepodívá mimo silnici. Možná si ještě vzpomenete, jak Kris Meeke v jednom dílu Top Gearu prohnal s codriverem Jamesem Mayem Bentley Continental GT Speed po jedné z rychlostních zkoušek waleské rallye. Jenže to byl poněkud extrémní přístup k autu, které na polňačky moc nepatří. Bentley však, jak už je poměrně dost dlouho známo, chytá SUV, které by si něco podobného mohlo v klidu střihnout, vlastně si může dovolit ještě víc. A přesně to předvádí zkušební Bentley Bentayga na novém videu.

Většina SUV se mimo silnice nikdy nepodívá, to je bohužel jejich úděl a z tohoto pohledu jsou to vlastně zbytečná auta, ale co si zákazník žádá, to dostane. U Bentley Bentayga to bude platit obzvláště, to ale neznamená, že v terénu nic nezvládne. Testovací jezdci Benleye jej vzali nedávno do Španělska a jak si tam vedl, se můžete přesvědčit právě u onoho nového videa.

Bentley Bentayga ve Španělsku
Bentley Bentayga ve Španělsku

 

Bentayga se má oficiálně představit na zářiovém frankfurtském autosalonu, do prodeje ale nepůjde dřív než v příštím roce. Zatím tedy prochází testy a zkouškami v různých částech světa. Na dalším videu můžete vidět jak si bentayga vedla na písečných dunách v Dubaji. Očekává se, že při své premiéře bude mít bentayga k dispozici dvanáctiválec do W, dieselový vidlicový osmiválec a v roce 2017 by snad měl být i hybrid. Šušká se, že později by měl přijít na řadu i menší sourozenec. Takže spojení Bentley – bláto – rozbité cesty už brzy nebude nesmyslné.

Bentley Bentayga v Dubaji
Bentley Bentayga v Dubaji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama