Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Videa: s luxusním bentleym do prachu a bláta? No proč ne!

Jsou značky automobilů, které si dokážeme představit jen na uhlazených asfaltových silnicích nebo na příjezdových cestách k luxusním sídlům vydlážděných bílými oblázky. Bentley k nim patří…
Vydáno: 04.08.2015
Bentley Bentayga.
Bentley Bentayga. Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jenže už není pravda, že každý bentley rovná se luxusní rychlé auto, které se nikdy nepodívá mimo silnici. Možná si ještě vzpomenete, jak Kris Meeke v jednom dílu Top Gearu prohnal s codriverem Jamesem Mayem Bentley Continental GT Speed po jedné z rychlostních zkoušek waleské rallye. Jenže to byl poněkud extrémní přístup k autu, které na polňačky moc nepatří. Bentley však, jak už je poměrně dost dlouho známo, chytá SUV, které by si něco podobného mohlo v klidu střihnout, vlastně si může dovolit ještě víc. A přesně to předvádí zkušební Bentley Bentayga na novém videu.

Většina SUV se mimo silnice nikdy nepodívá, to je bohužel jejich úděl a z tohoto pohledu jsou to vlastně zbytečná auta, ale co si zákazník žádá, to dostane. U Bentley Bentayga to bude platit obzvláště, to ale neznamená, že v terénu nic nezvládne. Testovací jezdci Benleye jej vzali nedávno do Španělska a jak si tam vedl, se můžete přesvědčit právě u onoho nového videa.

Bentley Bentayga ve Španělsku
Bentley Bentayga ve Španělsku

 

Bentayga se má oficiálně představit na zářiovém frankfurtském autosalonu, do prodeje ale nepůjde dřív než v příštím roce. Zatím tedy prochází testy a zkouškami v různých částech světa. Na dalším videu můžete vidět jak si bentayga vedla na písečných dunách v Dubaji. Očekává se, že při své premiéře bude mít bentayga k dispozici dvanáctiválec do W, dieselový vidlicový osmiválec a v roce 2017 by snad měl být i hybrid. Šušká se, že později by měl přijít na řadu i menší sourozenec. Takže spojení Bentley – bláto – rozbité cesty už brzy nebude nesmyslné.

Bentley Bentayga v Dubaji
Bentley Bentayga v Dubaji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama