Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Videa: Podívejte se na Jamese Bonda a unikátní Aston Martin DB10 v akci

Agent 007 dostane pro nový film nový služební vůz. A protože je James Bond výjimečný agent, dostane odpovídající služebák.
Vydáno: 27.07.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další pokračování ságy o agentu Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi alias 007 ponese název Spectre. Na čerstvý trailer z filmu se můžete podívat níže, jaký bude ale celý film, na to si musíme počkat do premiéry. Ovšem už na konci roku 2014 bylo jasné, s čím bude Bond v novém příběhu jezdit. Samozřejmě že to bude Aston Martin, konkrétně exkluzivní kousek s typovým označením DB10.

DB10 má podobné proporce jako Aston Martin V8 Vantage, ostatně není se co divit, protože DB10 je vlastně pro filmové účely upravený a překarosovaný vantage. Pod kapotou nového Bondova vozu tak ve filmu bude bít vidlicový osmiválec o objemu 4,7 l a s výkonem 313 kW. Hlavní je tedy nová karosérie, která má mnohem agresivnější a ostřejší linie, než cokoliv, co od Astonu vzešlo za posledních pár let.

Je patrné, že do podoby DB10 mluvili i filmaři, protože DB10 má být střižen přesně podle potřeb agenta 007 (samozřejmě včetně vychytávek, které mu snad dodá i slovutný pan Q). DB10 však zůstane vyhrazena je pro agenta Jejího Veličenstva, tedy přesněji pro filmaře. Bude postaveno jen deset kusů, z toho se osm zúčastní natáčení a žádný nebude na prodej.

James Bond Spectre trailer
James Bond Spectre trailer

 

To hlavní záporňák a protivník Bonda, jehož si zahraje stále populárnější rakouský herec Christoph Waltz, se bude prohánět snad ještě v exkluzivnějším supersportu, totiž v Jaguaru C-X75. Jde o už poněkud starší koncept, který se představil poprvé na autosalonu v Paříži před pěti roky. I tohoto jaguara si můžete prohlédnout v akci na přiložených videích.

Concept C-X75 měl naději, že by se mohl i vyrábět, ale kvůli technickým obtížím i ekonomické krizi Jaguar plány odpískal. Superhybrid si alespoň objeví ve filmu, kde se rozehraje symfonie jeho pohonného ústrojí složeného ze čtyřválce s turbodmychadlem a kompresorem o objemu 1,6 l a výkonu 375 kW a dvojící elektromotorů s celkovým výkonem dalších 290 kW.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama