Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

VIDEA: Jak ovládnout auto, když na vás útočí zabijáci

Jezdit s osobami, které mnozí nemají rádi, není jen tak. Může se stát cokoli. Auta jsou tak velmi často pancéřovaná a zabezpečená. Jenže co dělat, když na vůz opravdu někdo zaútočí?
Vydáno: 24.10.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jsou speciální kurzy, kde se řidiči takových vozidel všechno naučí. Třeba u BMW. Tam je speciální tréninkový program, kde naučí šoféra jezdit jak s klasickým vozem, tak i s pancéřovanou verzí. Proč i s ní? Protože takové neprůstřelné auto váží klidně tři tuny a to je neskutečná hmotnost, se kterou si musí řidič umět poradit.

Řidiči si na takových kurzech vyzkoušejí jízdu v kolonách, jízdu na prázdných pneumatikách, pod střelbou, s výbuchy, jak účinně uniknout z palebné zóny nebo jak odstavit útočící vůz.

Attack car 2
Attack car 2

 

Přidáváme však i videa, která nejsou tak oficiální. Jde o soukromé agentury, které podobné věci vyučují. Tady se se starými plečkami může naučit kdokoliv otočky o 180°, odstavení útočícího vozu nebo panické vyhýbací manévry.

 

Attack car 3
Attack car 3

 

A na závěr jedna perlička. Tohle americké video ukazuje, jak se bránit, když vás někdo přepadne v autě na ulici. První část je o tom, jak uniknout, druhá... a teď se podržte… jak správně nasypat do útočníka pár kulek.

 

Attack car 4
Attack car 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama