Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Víc než jen rána. Co všechno s autem udělá díra v silnici

Kdo by to z našich silnic neznal. Poklidnou jízdu náhle naruší strašlivá rána po průjezdu nenápadnou dírou v silnici. Po jejím projetí má většina z nás v očích paniku a otázku, jestli se autu náhodou něco nestalo. Že se bohužel často něco stane, to vám ukáže následující video.
Vydáno: 17.10.2017
Tohle s autem udělá díra v silnici
Tohle s autem udělá díra v silnici Autor: Warped Perception
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ten zvuk, který se po projetí dírou ozve odkudsi z auta, je děsivý. Někteří z nás zastaví a alespoň zkontrolují pneumatiku a kolo. Jiní nic neřeší, zanadávají si a jedou dál. Problém ovšem je, že taková díra v silnici, i když autu na první pohled nic neudělá, může poškodit několik částí vozidla, které vidět nejsou. Ať už je to uložení, čepy, ale třeba i podběh, všechno bohužel ten ráz schytá také.

Auto trpí jako celek

Nevěříte? Video vás rychle přesvědčí. Je sice v angličtině, ale na ty děsivé záběry vlastně není potřeba žádný doslovný překlad. Partička šílenců vzala starý Mercedes a projela s ním hodně rozbitou cestou. Dokud má auto všechny díly karoserie, vlastně si říkáte, že se nic tak strašného neděje. Pak ale auto projde důkladnou dietou, při které mu je sundána velká část dílů. Díky tomu je krásně vidět, že to nejsou jen kola, která dostávají zabrat. Hodně trpí právě i tlumiče, ale nakonec i celá karoserie, která se viditelně kroutí.

Je pravda, že pro účely natáčení auto dostává v dírách pořádně zabrat, ale sáhněte si do svědomí. Neprojeli jste někdy nějakou velkou díru na okresce také trochu rychleji? A napadlo vás, že by to možná chtělo důkladnější kontrolu v servisu, přestože to vypadá, že je auto v pořádku? Závada se totiž může projevit až později a ideálně v tu nejméně vhodnou chvíli.

 

Článek je zařazen v: děravá silnice , jízda , disk , kolo , pneumatika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama