Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Víc Jeepů na českých silnicích? Proklatě ostré Číro deklasuje i sporťáky

Závidíte Američanům sedmisetkoňové Hellcaty? Možná se jich dočkáte taky!
Vydáno: 25.05.2015
Kolik koní je dost koní? Co třeba sedm stovek...
Kolik koní je dost koní? Co třeba sedm stovek...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nestane se tak ovšem v balení, které už je důvěrně známé. Dodge Challenger a Charger s přídomkem Hellcat nabízejí v balení dvoudvéřového kupé a čtyřdvéřového sedanu za bratru milion a čtvrt korun neuvěřitelných 707 koní brutálního osmiválcového výkonu. Tři sta z místa? Není problém. Jízda bokem kdykoliv se na plynový pedál jen křivě podíváte? I to dokáže Hellcat splnit. A navíc si ještě zuřivě odfukuje a mění zadní gumy na hodně drahý bílý dým. Kdo by takové monstrum nemiloval? Bohužel i Evropan s averzí vůči emisím a bezednou CCS kartou si může ledatak postesknout. Hellcat se tu prodávat nebude. Na české silnice by se ale teď mohl dostat oklikou – v nejvýkonnější variantě Jeep Grand Cherokee s názvem Trackhawk.

Jeep už nabízí variantu určenou pro hardcore terén – Trailhawk – ale ta nás teď nezajímá. Trackhawk by měl být nástrojem pro vyložené gurmány, tj. i ty, co jsou nespokojení s verzí SRT, která z osmiválce HEMI ždíme skoro pět set koní a k výběrové péči přidává spokojený cvrkot vysokoobjemového motoru.

Jeep Wrangler Geiger Cars

Jeep pro drsné a ještě drsnější chlapy

 

Trackhawk se sedmi stovkami koní by Jeep okamžitě vystřelil do nejvyšší ligy, kde je třeba Range Rover Sport SVR nebo Porche Cayenne Turbo. Takový tah od Jeepu asi nečekal nikdo. A s pohonem všech kol a pohotovou devítistupňovou převodovkou se dá očekávat, že Grand Cherokee Trackhawk vystraší nejen konkurenci, ale i majitele těch nejrychlejších dálničních křižníků. Inženýři momentálně řeší, jak Cherokee všechen ten výkon zvládne, aniž by se nedeatomizovalo při překročení třístovky. Držíme jim palce, aby to rozlouskli. Protažené ksichty majitelů sedmičkových bavoráků, co zůstanou Číru koukat na zadní lampy, budou odpovídající reakcí na vědecký pokrok! 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama