Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Větší sestra pro Alfu Romeo Giulia bude. Později. Možná

Není tajemstvím, že Alfa Romeo už několik let plánuje příchod nástupce legendární Alfy 166. Nebyla by to však ta pravá Itálie, kdybychom se nedočkali nejrůznějších peripetií. Nyní se vyrojily informace, které příchod novinky zas o pár let odkládají. Dočkáme se vůbec?
Vydáno: 21.09.2017
Alfa Romeo Alfetta vize
Alfa Romeo Alfetta vize Autor: Thorsten Krish
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vzpomínáte na příchod nádherné Giulie? Alfa jej odložila hned třikrát, protože si svou novinkou stále nebyla dostatečně jistá. Příběh větší sestry Giulii nápadně připomíná. Rivala pro BMW řady 5 a Mercedes-Benz třídy E jsme se podle prvotních plánů měli dočkat už příští rok. Italský Magazin Automotive News však nyní přišel s informací, že Italové šoupli datum uvedení minimálně o další tři roky. Nyní se prý operuje s rokem 2021.

Zbrusu nové Alfě je doposud interně přezdíváno Alfetta a své oficiální jméno tak ještě ani nemá. Užívané  označení však odkazuje na sedan střední třídy ze sedmdesátých let. Alfetta přijede na stejné platformě jako Stelvio i Giulia, což znamená, že u ní zůstane zachována klasická koncepce pohonu zadních kol s motorem vpředu a shodná by měla být dokonce i nabídka motorů. Přičemž se dočkáme i totožného motoru od Ferrari s objemem 2,9 litru a výkonem přes pět set koní.

Alfa Romeo Alfetta via Thorsten Kirsch
Alfa Romeo Alfetta via Thorsten Kirsch
Thorsten Kirsch

Novinka s nejsilnějším motorem by si pak měla údajně zachovat i ostrost Giulie QV. A aby toho nebylo málo, je do budoucna plánován také hybridní pohon. Jak to však bohužel vypadá, o blízké budoucnosti se opravdu nebavíme. Škoda, snad to čekání rychle uteče.

Článek je zařazen v: Alfa Romeo , Alfa , Alfa Alfetta , Alfa Romeo Alfetta , Alfa Romeo Alfetta GTV , nová Alfa , nejnovější Alfa , nejrychlejší Alfa , nejluxusnější Alfa , zcela nová Alfa , Alfa Giulia , Alfa Stelvio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama