Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Velký protest taxikářů nekončí. Budou pokračovat

Včerejší protest pražských taxikářů, kterým se nelíbí služba Uber, zřejmě zdaleka nebyl poslední. Podle všeho taxikáři mají v plánu protestovat znovu, a to klidně i několik dní.
Vydáno: 03.10.2017
Kolona vozů taxi - ilustrační obrázek
Kolona vozů taxi - ilustrační obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Úderem desáté hodiny ranní začal v pondělí velký protest pražských taxikářů, kteří pomalou jízdou zablokovali silnice kolem letiště Václava Havla. Kolona taxikářských vozů, která se pohybovala maximálně 15kilometrovou rychlostí, zablokovala silnice tak moc, že problém převézt pacienta mělo i záchranářské vozidlo. Ačkoliv mu někteří řidiči chtěli uhýbat, vzhledem k hustotě provozu vlastně ani nebylo kam. Své si vytrpěli i řidiči, kteří jen jeli kolem a s protestem neměli nic společného.

Tak, jak policie slíbila, celou akci jen nemonitorovala, ale ty taxikáře, kteří úmyslně pomalou jízdou blokovali provoz, postupně i pokutovala. Nakonec policisté zablokovali sjezd na Terminál 3 směrem od letiště z Lipské ulice, čímž taxikářům znemožnili se rychle otočit zpět na letiště. Podařilo se jim kolonu i roztrhat a tím alespoň trochu uvolnit průjezd těmi ulicemi, kudy vedl protest. S celou situací se dobře vypořádal i dopravní podnik ve spolupráci s letištěm. Aby cestující, kteří se rozhodli využít MHD, nezůstali v koloně, otevřelo letiště speciální cestu pro MHD, která vedla přímo přes letištní plochu.

Problémy i v centru

Možná i proto taxikáři zjistili, že kolem letiště jim pšenka asi nepokvete, a tak se po obědě rozhodli, že vyrazí k pražskému magistrátu. Sem jich nakonec dorazilo asi 150, což znamenalo totální dopravní kolaps v úzkých ulicích centra, kde magistrát sídlí. Taxikáři zde troubili do oken úředníků i samotné primátorky Prahy. Ta ale nereagovala. Snažila se se zástupci protestujících taxikářů domluvit už ráno, ale bezvýsledně. Nejspíše i proto mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář řekl, že toto rozhodně není poslední akce a že ty příští mohou také trvat libovolně dlouho.

Článek je zařazen v: taxi , protest , stávka , magistrát hlavního města Prahy , Pražský magistrát , Adriana Krnáčová , letiště Václava Havla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama