Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Velká soutěž o legendární zimní pneumatiky Nokian Tyres

Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jednu sadu pneumatik Nokian WR A4 nebo Nokian WR D4 v libovolném rozměru. Výherce si bude moci vybrat typ pneumatik přesně podle typu svého vozu.
Vydáno: 22.09.2016
Značka Nokian Tyres je synonymem pro špičkovou zimní pneumatiku.
Značka Nokian Tyres je synonymem pro špičkovou zimní pneumatiku. Autor: Nokian Tyres
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Společnost Nokian Tyres jako první na světě vynalezla zimní pneumatiku pro osobní vozy. Její poslední generace se pod stejným názvem „Nokian Hakkapeliitta“ úspěšně vyrábí a prodává dodnes. Dnes jezdí po celém světě všude tam, kde je potřeba se spolehlivě vyrovnat se zimními podmínkami, přes 700 milionů zimních pneumatik, ve třicátých letech se však jednalo o zcela revoluční krok. Díky četným inovacím, více než stovce patentů a vysokým hodnocením v testech se pneumatiky Nokian Hakkapeliitta a další zimní pneumatiky Nokian Tyres staly postupně legendárními.

 

Jak hrát a vyhrát

Chcete letos v zimě také jezdit "na nokianech"? Šanci má každý, stačí v soutěžním formuláři správně odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku.

SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ NAJDETE ZDE

Více podrobností o výhrách, pravidlech a podmínkách soutěže najdete v herním řádu uloženém zde.


Jak se dělá špičková zimní pneumatika

Různé verze pneumatik se vyvíjejí pro jednotlivé trhy a zohledňují lokální specifika, jako například klimatické podmínky, stav silnic a způsob jejich zimní údržby. Poslední generace sériově vyráběné pneumatiky Nokian Hakkapeliitta drží světový rekord v maximální dosažené rychlosti na ledě, když v roce 2013 zvládla na zamrzlém jezeře 335,713 kilometrů za hodinu. Jedná se o hrotovaný typ pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 8 v rozměrech 255/35 R20. Technologie se však neustále posouvá a v roce 2014 byl představen první prototyp, který řidičům umožňuje hroty z pneumatiky vysouvat jen v případě potřeby.

V Evropě je k dostání nehrotovaná varianta Nokian Hakkapeliitta R2, která je určena do extrémních podmínek na silnice pokryté sněhem a ledem. V mnoha zemích ji proto také využívají osobní vozidla záchranných systémů. Jedná se o světově první zimní pneumatiku s energetickým indexovým A štítkem. Prémiové pneumatiky Nokian Tyres se dnes úspěšně prodávají ve více než 30 zemích celého světa.

 

Hakkapeliitta – Hakkaa päälle!

Název „Hakkapeliitta“ znamená starý válečný pokřik, který vyjadřuje houževnatost Seveřanů a jejich sílu zvládnout i ty nejnáročnější podmínky. Existuje několik příběhů o historii jména Hakkapeliitta. Finští jezdci, kteří sloužili ve švédské armádě v 17. století, byli nazýváni hakapelité. Při každé zteči na nepřítele křičeli svůj legendární bojový pokřik "Hakkaa päälle!". Stejně jako oni, také zimní pneumatika Nokian Hakkapeliitta, bojuje úspěšně už po více než 80. let s náročnými jízdními podmínkami.

Společnost Nokian Tyres byla založena v roce 1988 a její kořeny sahají až do roku 1898, kdy vznikla finská gumárenská společnost Gummitehdas Oy. Společnost je nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik na světě. Její výrobky podporují a usnadňují bezpečnou jízdu v náročných podmínkách. Inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku jsou prodávány především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jídzními podmínkami, které jsou způsobeny měnícími se ročními obdobími.

V roce 2015 činily čisté tržby společnosti přibližně 1,4 miliard eur a ke konci roku zaměstnávala 4 400 zaměstnanců. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Výrobní závody se nacházejí ve Finsku a v Rusku. V sídle společnosti ve finském městě Nokia se provádí centralizovaný vývoj produktů, vyrábí se prototypy a probíhá jejich testování. Veškeré produkty jsou vyráběny se zaměřením na udržitelnou bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí během celého životního cyklu výrobku. Světová centrála společnosti Nokian Tyres se nachází ve finském městě Nokia, evropské vedení sídlí v Praze.

Více informací o společnosti naleznete na stránkách www.nokiantyres.cz a www.nokiantyres.com.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama