Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Velikost A4 v podání Audi

Další den, další Audi. Ano, víme, vypadá to jako koupené od téhle značky, prostě to Audi tak vypouští do světa. A my vám všechny důležité zprávy nabízíme – nejdřív Audi na Měsíci a teď nové A4.
Vydáno: 30.06.2015
Audi A4 2015_
Audi A4 2015_ Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak před časem kynula všechna auta v mezigenerační výměně, tak teď se zdá, že nastal obrat. Už hodně aut hubne (nejvíc Audi Q7) a některá dokonce i zmenšují rozměry. Audi A4 sice povyrostlo do všech stran (4,73 x 1,84 x 1,43 m), ale na druhou stranu zhublo, a to výrazně – základní varianta třeba zhubla 120 kg, takže výsledná váha je 1320 kg.

A co pod kapotou? Nečekejte tříválce. Zatím. Uvidíme, jestli k tomu někdy firma přistoupí. Zatím je nejslabší verzí zážehová čtrnáctistovka ve čtyřech válcích se 110 kW a 250 N.m. Stejně výkonný je naftový dvoulitr, jen má o 70 N.m víc. Další stupeň jsou dvoulitry. Opět je tu stejný výkon pro nafťák i benzíňák (140 kW). Benzíňák ale pokračuje se 125 kW ve verzi spalující i CNG a 185 kW jen s benzínem. Parádní je ovšem pohled do naftových motorů – tady jsou totiž ještě dva třílitrové šestiválce s výkony 160 a 200 kW.

Všechny vozy budou mít manuální převodovku – samozřejmě to budou šestikvalty. Kdo by chtěl něco jiného, v nabídce bude i dvouspojkový S Tronic. Ten nedostane nejvýkonnější diesel, který ale bude pracovat s něčím lepším – inovovaným Tiptronicem s osmi rychlostmi.

Auto bude nabízet víc místa pro posádku i zavazadla. Například kufr u kombi má 505 l, tedy o 15 víc než dosud. Interiér ale nabídne i víc pohodlí a technologických vymožeností. Třeba přístrojový štít bude ten, který známe už z TT nebo Q7, tedy 12,3palcový displej, který si můžete pěkně nastavit. Ale samozřejmě, že tohle v základu nebude. Tam se objeví klasické ručičky. Tisková zpráva se samozřejmě zmiňuje o těch největších vymoženostech, které A4 nabídne. Třeba audio Bang & Olufsen, bezdrátový internet, palubní infotaiment spojující se s Android Auto i Apple CarPlay.

Ale co bude v základu, uvidíme až po výstavní premiéře na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama