Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Velcí a naštvaní. Nejrychlejší SUV od BMW dostala edici Black Fire

Jsou černější než tma, mají pekelný výkon a k mání budou již od srpna. BMW ukazuje novou vrcholnou edici Black Fire, která se týká modelů BMW X5 M a X6 M.
Vydáno: 05.07.2017
BMW X5 M a X6 M
BMW X5 M a X6 M Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Milujete černou barvu s ohnivým nádechem pekla? Pak si u BMW rozhodně přijdete na své. Mnichovská automobilka se totiž rozhodla, že světu představí hned dvojici nejčernějších sériově vyráběných eMek. Jde o mohutné crossovery X5 M a X6 M, u nichž - snad kromě červených doplňků v interiéru a modře zbarvených třmenů brzd - nenajdete jinou barvu než černou. Je to přitom jen pár dnů, kdy své nejtemnější auto historie představil také Rolls-Royce.

Nejsou jen pro parádu

Vozy ze speciální edice budou oděny do temného metalického hávu s názvem Sapphire Black. Dále se budou pyšnit speciálními karbonovými kryty zrcátek, hluboce černými 21palcovými ráfky v designu M a černými ledvinkami v masce chladiče. V interiéru přibude speciální volant z divize BMW M Performance s alcantarovým obšitím a vymezením středové polohy, nově bude celá palubní deska potažena černou kůží s červeným obšitím a červené doplňky následně ozdobí jak výplně dveří, tak sedadla. A samozřejmě nesmí chybět logo edice Black Fire.

Jen těžko si představit BMW, na které by daná kombinace barev pasovala lépe. Nezapomínejme totiž, že dvojice modelů X5 M a X6 M disponuje mohutným výkonem 575 koňských sil a točivým momentem 750 Nm. Vozy tak i přes mohutné vnější rozměry zrychlí z 0 na 100 km/h již za 4,2 sekundy a v rozletu je hned tak nic nezastaví. A rovněž agilita bere dech. Aktivní zadní diferenciál Dynamic Performance Control dokáže kontinuálně rozdělovat točivý moment mezi koly zadní nápravy, čímž dosahuje výrazně lepšího zatáčení v porovnání s běžnými modely. V edici Black Fire tak půjde o pekelně rychlé koně v náležitém balení!

Článek je zařazen v: BMW X6 , BMW X5 , X5 M , X6 M , Black Fire , BMW , M Performance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama