Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V prodeji jsou falešné dálniční známky! Víme, jak je poznat

Na trhu se objevily falešné dálniční známky. Ministerstvo dopravy registruje několik set padělků, které se objevily především na Plzeňsku.
Vydáno: 05.02.2015
Dálniční známka 2015
Dálniční známka 2015 Autor: MDCR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdá se, že stejný problém, jaký řešili před nedávnem policisté na Slovensku, se objevil už i v Čechách. Na trhu se objevily podezřelé dálniční známky s nízkou cenou, která nakonec ukázala na tyto ceniny jako na padělky. Ministr dopravy Dan Ťok varuje české motoristy, aby si dali na padělky pozor. Podle něj jsou známky distribuovány spíše pokoutně, než že by se vyskytovaly na oficiálních prodejních místech.

Ministerstvo a policie upozorňuje, že kdo koupí falešnou dálniční známku, měl by kontaktovat policii. Kdo bude jezdit s falešnou známkou, páchá přestupek a hrozí mu pokuta.

Slovenská dálniční známka

Na Slovensku se prodávají falešné dálniční známky

 

Jak falešné známky odhalit?

Dálniční známka má na sobě čárový kód, který má na sedmém místě dvojku. Pak musí následovat mezera. Falešné kupóny mají za ní ještě číslo čtyři.

Dále je na zadní straně známky cizojazyčný text, v němž jsou chyby. Například ve slově Vignette je jen jedno „t“ nebo v slovo Bautzen je na padělku s velkým počátečním písmenem.

Jak poznat pravou dálniční známku Foto:

Jak poznat pravou dálniční známku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama