Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Praze je poprvé k vidění jedinečné Lamborghini Huracán Performante

Kdo by to před pár lety řekl, že se u nás budou představovat a prodávat ta nejrychlejší a nejzajímavější auta světa? Ale stalo se a my si tak i v naší malé zemičce můžeme užívat světové supersporty. Jeden takový dorazil do Česka celkem nedávno a můžete se na něj jít podívat.
Vydáno: 26.07.2017
Lamborghini Huracán Performante
Lamborghini Huracán Performante Autor: Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Než ale prozradíme, kam s foťákem za tímto italským supersportem vyrazit, trošku si zopakujeme, proč je tak skvělým sportovním autem. Huracán Performante se nám všem do paměti vepsal zajetým rekordem na okruhu Nürburgring. Časomíra se zastavila na hodnotě 6:52,01, ale zarážející bylo hlavně video, kterým se tehdy Lamborghini chlubilo. Vypadalo, že vlastně ani není reálné. Každopádně čas je to platný a Lamborghini tvrdí, že ho dosáhlo nejen díky výkonu a kvalitnímu jezdci, ale také díky masivnímu odlehčování a velkým aerodynamickým změnám, kterými tato verze Huracánu prošla.

Lamborghini Huracán Performante
Lamborghini Huracán Performante
Lamborghini

Spekulace ale vyvolal právě i samotný čas. Lamborghini totiž bylo při měřeném kole o 4 sekundy rychlejší než pekelný Radical SR8, a dokonce o pět sekund rychlejší než Porsche 918 Spyder. Právě tak velký časový rozestup od ostatních vozů znamenal řadu pochybností, protože většina super aut, která zajíždějí top časy na Severní smyčce, mezi sebou tak velké časové rozestupy nemá. Tedy, ne na předních příčkách. První větší rozestup je až na šestém a sedmém místě, kdy Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce nadělilo Nissanu GT-R Nismo skoro 9 sekund. Lamborghini tak zjevně moc dobře ví, co dělá, a hlavně, jak to dělá. A jde mu to skvěle, protože jsou to právě soupeři, kteří se rozčilují nejvíc. :)

Aerodynamická a technická dokonalost

Lamborghini Huracán Performante kombinuje nové metody lehké konstrukce, aktivní aerodynamický systém ALA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), nové nastavení podvozku a optimalizované poháněcí ústrojí s výkonnějším motorem a vylepšeným pohonem všech kol. Použitím speciálních uhlíkových kompozitů u některých dílů se podařilo snížit hmotnost vozu o 40 kg. Hodnoty nejvyššího výkonu a točivého momentu atmosféricky plněného motoru V10 5,2 litru naopak vzrostly na 640 koní a 600 Nm. Performante díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy, na 200 km/h za 8,9 sekundy a jet nejvyšší rychlostí více než 325 km/h.

Lamborghini Huracán Performante
Lamborghini Huracán Performante
Lamborghini

Uhlíkové kompozity společně s Alcantarou vládnou také interiéru. Řidič má všechny ovládací prvky ve snadném dosahu a důležité provozní informace může sledovat na novém digitálním panelu přístrojů, jehož zobrazení se mění v závislosti na jízdním režimu (Strada, Sport nebo Corsa). Speciální ukazatel systému ALA informuje na displeji řidiče o činnosti aktivních aerodynamických prvků, které optimalizují aerodynamický přítlak na jednotlivá kola i celkový aerodynamický odpor vzduchu v závislosti na provozních podmínkách. Digitální panel přístrojů podporuje aplikace pro chytré telefony (Apple CarPlay/iPhone), včetně telemetrického systému, jehož prostřednictvím si může řidič zaznamenávat provozní údaje pro pozdější analýzu.

Pokud už jsme vás dostatečně navnadili, tak můžete vyrazit do showhroomu Lamborghini Praha. Adresu i veškeré kontakty naleznete zde.

Článek je zařazen v: Lamborghini Huracán Performante , Lamborghini , Lamborghini Praha , novinka , prodej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama