Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V dubnu raději nevyjíždějte na silnice, policie bude řádit

Pokud máte v dubnu naplánované nějaké výlety autem, tak na ně raději zapomeňte. V Na začátku dubna na Velikonoce bude u nás velká dopravní policejní akce a v půlce dubna pak zase v celé Evropě.
Vydáno: 14.03.2015
Policie Německo
Policie Německo Autor: DevianArt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

U nás je už tradicí, že policie má alarm na Velikonoce. Aby také ne. Právě na Velikonoce se stává nejvíc dopravních nehod pod vlivem alkoholu. Bohužel tato statistika překračuje i všechny ostatní svátky roku, včetně Silvestra a MDŽ. A tak policie vyráží už několik posledních let do velké dopravní akce, která má za úkol lidi od usednutí za volant pod vlivem alkoholu, odradit, nebo je alespoň chytnout. Takže pozor!

Do Evropy v půlce dubna raději nejezděte

A jestli se chystáte do Evropy ve dnech 16. a 17. dubna, tak jezděte raději o pár kilometrů za hodinu pomaleji, než je limit, než abyste ho překročili. Ve většině států EU totiž bude probíhat obří dopravně-bezpečnostní akce zaměřená na překračování rychlosti. Nasazeno bude přes 100 000 policistů.

Dubai BMW i8

Policie v Dubaji postaví vedle Bugatti hybrid od BMW

 

Začala to policie z Německa, kde se minulý rok stalo víc dopravní nehod než předloni a především narostl počet mrtvých a těžce zraněných. Nejčastějším důvodem byla nepřiměřená rychlost. A tak na německé silnice vyrazí bojovat s rychlostí přes 10 000 policistů. Ti už minulý rok měli podobnou akci v loni v září, kdy zkontrolovali tři miliony řidičů a pokutu dostalo 93 000 řidičů. Zdá se vám to jako celkem normální číslo na tak velkou zemi? Tak si vezměte, že to je číslo zahrnující jediný den!

V polovině dubna tak v těchto dnech bude většina států EU mít velké policejní manévry. V Bavorsku ale dávejte pozor i déle. Tamní policie chce být ještě drsnější a roztáhla akci na celý týden - od 16. do 23. dubna.

Nejrychlejší policejní auto

Nejrychlejší policejní auta světa

Goldeni

Robocop by záviděl. Nové policejní brýle vidí přes zeď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama