Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Dubaji začínají jezdit taxíky Tesla. Budou jich stovky

Celkem 50 elektromobilů Tesla Model S a Model X začala provozovat největší taxislužba v Dubaji. I to je navíc jenom začátek a již brzy se má ve městě pohybovat velká flotila autonomních elektromobilů.
Vydáno: 20.09.2017
Tesla Model S jako luxusní taxi v Dubaji.
Tesla Model S jako luxusní taxi v Dubaji. Autor: Dubai Future Foundation
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prvních 50 Tesel už do Dubaje dorazilo, celkem jich však tamní hlavní taxislužba plánuje provozovat minimálně dvě stovky. Dalších 75 vozů přibude příští rok a v roce 2019 potom dalších 75. Je přitom možné, že na tuto vlnu naskočí i další společnosti a Model S nebo Model X do svých služeb nasadí. O levnějším Modelu 3 zatím řeč nebyla, ten zřejmě není dostatečně reprezentativní.

Zajímavostí je, že vozy sice zpočátku budou mít za volantem řidiče, při jízdě po městě však budou mít aktivovaný autonomní režim Autopilot pro samostatnou jízdu. Jde tedy o první krok k proklamovanému cíli vybudovat velkou flotilu luxusních autonomních taxíků, které se obejdou bez šoférů. Detaily fungování ovšem zatím nejsou známy.

Článek je zařazen v: Tesla Model X , Tesla Model S , Dubaj taxi , autonomní taxi , taxi Tesla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama