Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Uzavírky a zúžení zamořily Česko. Každou cestu plánujte, radí úřady

Ačkoliv bychom si letní měsíce měli užívat, většina řidičů doslova trpí. České silnice, dálnice i města jsou plné oprav a rekonstrukcí. Pokud jste zvyklí jezdit po paměti, během léta byste si měli raději každou trasu předem zkontrolovat a zvážit alternativy.
Vydáno: 12.07.2017
Uzavírky a zúžení zamořily Česko. Každou cestu plánujte, radí úřady

Takovou smutnou klasikou je dálnice D1, která je v různých fázích oprav už několikátý rok v kuse. A ještě pár let bohužel bude, takže je potřeba se zde připravit na dlouhé kolony a velká zdržení, protože jsou místa, která jsou stažená i do jediného jízdního pruhu. Celková délka všech oprav je neuvěřitelných 47 kilometrů, což je takřka čtvrtina celkové vzdálenosti mezi Prahou a Brnem. Na problémy a zúžení se ale musíme připravit i na vytížené dálnici D5, ale také na D8 a D2. Problémy přes léto budu i na Pražském okruhu, kde se začne opravovat úsek mezi sjezdy na dálnice D6 a D5.

Peklo na zemi se ale odehrává i ve městech. V Praze se v tuto chvíli frézuje Wilsonova ulice, a to od Hlávkova mostu ke křižovatce Bulhar. Stejná oprava brzy začne na nájezdu na Barrandovský most ve směru z ulice K Barrandovu. Praha ale musí zvládnout také rozsáhlé opravy Plzeňské ulice na Praze 5, Vídeňské v Praze 4 nebo Kunratické spojky a nábřeží Kapitána Jaroše.

Řidičům na českých dálnicích by ale mělo ulevit omezení kamionové dopravy. To platí od 1. července až do 31. srpna a rozšiřuje celoroční zákaz jízdy kamionů v neděli a o státních svátcích o zákaz jízdy také v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic pak řidiče prosí, aby před každou cestou raději zkontrolovali online situaci na silnicích a případně včas zvolili jinou trasu. Jen tak je totiž možné se všem těm uzavírkám a opravám vyhnout a neprosedět část dovolené v kolonách.

Plánované, aktuální a takřka dokončené opravy českých silnic ŘSD zaneslo do mapy, kterou si můžete stáhnout zde.

Reklama
Článek je zařazen v: dálnice, opravy, ŘSD, frézování, letní sezóna, kolony, objížďky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama