Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Úžasný poklad z garáže. Na Ferrari se prášilo čtyři desetiletí

Když už si říkáme, že snad všechny zaprášené stodoly a garáže světa musí být prošlapané lovci vzácných aut, vždy se zase najde další poklad. V tomto případě jde navíc o vůz, který je jedinečný i mezi už tak jedinečnými auty.
Vydáno: 29.08.2017
Unikátní Ferrari Daytona patří mezi nejlepší objevy posledních let.
Unikátní Ferrari Daytona patří mezi nejlepší objevy posledních let. Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezi lety 1969 a 1973 vyrobilo Ferrari necelých 1300 vozů s označením 365/GTB 4, které jsou mnohem známější pod jménem Daytona. Vůz s dvanáctiválcem o objemu 4,4 litru měl na rozdíl od Lamborghini Miura tradiční uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Díky výkonu přes 350 koní Daytona uháněla až 280 km/h a sprint na stovku zvládla kolem 5,5 sekundy. Vedle běžných silničních modelů vzniklo také pět lehkých závodních speciálů s hliníkovou karoserií.

Japonský poklad

Vůz, o kterém je dnes řeč, však nepatří ani do jedné kategorie. Jde o silniční verzi, která však dostala lehké hliníkové tělo od Scaglietti. Jako nové si auto koupil Luciano Conti, blízký přitel samotného Enza Ferrariho. Na silnice vyjelo v roce 1969, o dva roky později pak bylo dovezeno do Japonska. Celkem třikrát změnilo majitele než ho ten poslední, Makoto Takai, zaparkoval na téměř čtyři dekády do garáže. A přestože pár sběratelů o jeho existenci vědělo, nikomu se ho nepovedlo získat.

Nakonec však minulý rok vůz přeci jen zamířil na trh. Prošel komplexní prohlídkou a bude k mání na akci pořádané aukční síní RM Sotheby's naplánované na 9. září. Cena se odhaduje na 2 miliony dolarů, tedy přes 43 milionů korun.

Článek je zařazen v: Ferrari Daytona , poklad v garáži , objev auta , veterán
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama