Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Už i čeští policisté špehují řidiče z neoznačených autobusů

Nejenom na maskované Octavie, Passaty a nové policejní Superby, ale také na autobusy si neukáznění řidiči v Česku musí dávat pozor. Policie z nich totiž skrytě dohlíží na dodržování pravidel a hříšníky okamžitě trestá.
Vydáno: 28.11.2017
Akce Autobus
Akce Autobus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná jste si všimli, že v posledních dnech probíhá na silnicích v České republice bezpečnostně dopravní akce, která má za cíl snížit rizikovost dopravy v hektickém období před zimními svátky. Policisté na olomoucku se na tuto akci připravili opravdu důkladně a zapojili i zbrusu novou metodu, která své uplatnění již dříve nalezla třeba ve Velké Británii. Neukázněné řidiče natáčejí z autobusu a kolegy v autech pak už jen naváději na toho či onoho neukázněnce.

Telefon za volant nepatří

Nejčastější prohřešek? Samozřejmě telefonování za jízdy. Za několikahodinové působení natočili policisté v autobusu celkem 15 přestupků, na které by se jinak nepřišlo. V 11 případech šlo o telefonování za volantem, další tři vozidla nebyla technicky plně způsobilá k provozu po komunikaci a jeden řidič si při jízdě dokonce tak bedlivě prohlížel mapu, že několikrát přejel z jednoho pruhu do druhého.

Akce se tedy osvědčila a policisté v Olomouckém kraji plánují podobný dohled i do budoucna. Jen od ledna došlo v Olomouckém kraji k celkem 4272 nehodám, z toho se 254 nehod stalo na dálnicích. V porovnání s celým loňským rokem je to už o 22 nehod více a podle policistů je na vině právě nedostatečné věnování se řízení. Při těchto nehodách zemřely celkem tři osoby.

Článek je zařazen v: Policie ČR , dopravní akce , bezpečnostně dopravní akce , akce policie ČR , dopravní policie , akce dopravní policie , akce autobus , autobus policie , policie , autobus v akci , policejní kontrola , policejní pozorování , maskovaná policejní auto , maskované policejní auto , maskovaný autobus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama