Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Úsekové měření na D1 se prodlouží, pokut jsou stovky denně

Původní plán mluvil o tom, že vzhledem k nastupující zimě budou v opravovaném úseku D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou ukončeny stavební práce nejpozději k 18. listopadu. Počasí ale stavbě přeje, a tak zde pokračuje i úsekové měření rychlosti.
Vydáno: 22.11.2017
Úsekové měření na D1 se prodlouží
Úsekové měření na D1 se prodlouží Autor: Ministerstvo dopravy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rychlost v opravovaném úseku je měřena hlavně kvůli bezpečnosti jak samotných řidičů, kteří zúženou částí D1 často jezdí velmi rychle, tak také kvůli dělníkům, kteří v úseku pracují. Že zde byl radar potřeba dokazuje i fakt, že denně tu rychlost překročí zhruba 300 řidičů. Od 18. října, kdy měření začalo, do 8. listopadu dorazilo na radnici ve Velkém Meziříčí, která přestupky vyřizuje, asi 6 tisíc podnětů od policie, která má pro změnu na starosti kamerový systém.

Radnice na vyřizování přestupků vyčlenila speciální pracovníky, ale práce je tolik, že byla nucena vypsat výběrové řízení na další dva zaměstnance. Není totiž možné, aby přestupky řešila policie, protože řidič při překročení rychlosti není přistižen přímo policistou, ale jen kamerou. Proto policie data o přestupcích jen vezme, zkontroluje a posílá ke zpracování. Radnice prý musela přistavět nové kanceláře, což ji vyšlo asi na 2 miliony korun. Vyváží se to ovšem tím, že veškeré finance za vybrané pokuty zde zůstanou a budou použity právě na pokrytí platů úředníků, kteří se starají o jejich vyřizování.

Provinilci ze zahraničí trestu také neujdou

V tuto chvíli je jasné, že práce na modernizaci tohoto úseku D1, stejně jako měření rychlosti, budou probíhat do 19. prosince, kdy nastane stavební zimní klid. Radary budou z místa dokonce demontovány. Na jaře se dělníci i radary na dálnici zase vrátí. To, že v prosinci skončí měření, ale neznamená, že úředníkům ubude práce.

Musí totiž vyřešit všechny přestupky, které na úřad zatím přišly. Práce je sice hodně, ale prý nehrozí, že by došlo k promlčení některého z nich. Ještě dodáme, že rekordmanem co do rychlosti byl v tomto úseku řidič, který překročil 150kilometrovou rychlost. Plných 40 % řidičů, kteří zde překročí rychlost, je pak ze zahraničí. Ani ti se pokutě nevyhnou. Jejich přestupek je sice zdlouhavější na zpracování, řidič se musí v centrálním registru ověřit ručně, ale obsílka v jeho rodném jazyce mu přijde také.

Článek je zařazen v: měření rychlosti , D1 , dálnice D1 , radar , oprava dálnice , měřený úsek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama