Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Unikáty všech unikátů na prodej. Třeba první Bugatti Veyron

Chcete auta, která opravdu, ale opravdu neztratí na ceně? Chcete opravdu unikátní vozy? Pak máte možnost. Do aukce jde celá kolekce nejdražší soukromé sbírky světa. Jmenuje se Pinnacle Portfolio.
Vydáno: 08.06.2015
Pinnacle Portfolioa
Pinnacle Portfolioa Autor: RM Auctions
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cena je dnes odhadována na 1,5 miliardy korun. Přitom nejde o nijak extrémně rozsáhlou sbírku. Jde jen o 30 aut, která má dnes kdejaký nagelovaný hip-hoper ve své garáži. Jenže ten černoch s velkým budíkem na prsou nemá Bugatti se šasi No.001. Nemá ani to, které má číslo 300. Nebo třeba má Ferrari Enzo, ale ne to, které dostal papež Jan Pavel II darem od automobilky. Jde o úplně poslední vyrobený kus.

Okruh majitelů takového Ferrari F40LM je ale velmi omezený. Vznikly totiž jen dva kusy. Koenigseggu CCXR zase jen pět kusů.

 

Jako chudý příbuzný se pak musí vedle těchto skvostů rdět třeba Lambirghini Miura, která je tak dokonale zrekonstruovaná, že dostávala dosud hromady cen za nejkrásnější Lambo mnoha srazů a je považována za nejdokonalejší funkční Miuru.

Velká nuda pak je třeba Porsche 959 s najetými 21 000 km, Mercedes-Benz SLR McLaren s 215 km nebo Maserati MC12 se 768 km.

Kdo má zájem, ať se podívá na stránky aukční síně vybere si auto svého srdce.

Aukce Andrews Collection2

Dražba automobilových veteránů vynesla 1,3 miliardy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama