Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
Vydáno: 30.09.2015
Sébastien Loeb a Daniel Elena
Sébastien Loeb a Daniel Elena Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Peugeot potvrdil, že v jeho barvách se nadcházejícího Dakaru zúčastní hned čtyřka špičkových jezdců. Vedle Sainze, Peterhansela a Despresho to bude i nejlepší jezdec rallye všech dob Sébastien Loeb. O jeho účasti se spekulovalo už delší dobu, teď tedy přišel čas, kdy může pokořit další ze svých cílů. Vedle něj usedne samozřejmě jeho dlouholetý kolega a navigátor Daniel Elena.

Loeb už toho má docela hodně za sebou, především devět titulů mistra světa v rallye právě s Elenou, ale třeba také vítězství na slavném závodě Pikes Peak, kde ustanovil nový traťový rekord. A právě tam usedl do závodního speciálu Peugeot, konkrétně to byl notně upravený P208 T16. Od roku 2013 jezdí mistrovství světa silničních vozů WTCC s citroënem a letos je zatím na celkovém třetím místě.

Teď si tedy opět odskočí do světa rallye a hned na nejtěžší závod vůbec. Ovšem bude mít trochu handicap oproti svým kolegům z týmu. Dostane totiž loňskou specifikaci Peugeot 2008 DKR, i když poněkud modifikovanou, zatím co zbylí tři pojedou s nejnovějším modelem 2008 DKR16. Na Dakar se ale Loeb nevydá jen tak na blind. Své nářadí si nejdříve vyzkouší v říjnu během Rallye du Maroc.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama