Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tvrdohlavý Golf GTI chce být jako Porsche 911

Tomu se říká provokace. Dát si na Volkswagen nálepky jako z Porsche 911 GT3 RS, to už chce dost sebevědomí. Když se k tomu ještě přidá rakev na střeše a rozšířený podvozek, je na hospodskou rvačku zaděláno.
Vydáno: 24.05.2017
Odvážně střelený Volkswagen Golf GTI RS.
Odvážně střelený Volkswagen Golf GTI RS. Autor: Vossen Wheels
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co vás možná překvapí je fakt, že jde vlastně o oficiální produkt Volkswagenu. Vůz se totiž spolu s dalšími auty představuje na akci European Experience v americké Georgii a podle Volkswagenu USA má flotila celkem pěti odvážných konceptů ukázat "široké spektrum zájmů fanoušků značky". Tento konkrétní kousek s provokativním názvem Golf GTI RS je dílem Sama Dobbinse, kreativního ředitele tuningové firmy Vossen Wheels.

Dobbins je na scéně koncernových úpravců vlivnou postavou a jeho auto má spojovat různé pohledy odlišných autařských kultur. Extra široký bodykit je například poctou odvážnému japonskému tuningu. Všechno je přitom uděláno tak, aby auto bylo použitelné každý den. O tom trochu pochybujeme, obzvlášť při pohledu do interiéru s ochranným rámem a pětibodovými pásy. Alespoň je ale kam dát nákupy, ať už do střešní rakve nebo na místo vykuchaných zadních sedaček.

Tak snad se pánové od Porsche nebudou zlobit za ty nápisy na dvěřích, které ironicky kopírují jejich známý font z vrcholných verzí modelu 911.

Článek je zařazen v: tuning , Porsche 911 , GT3 RS , Vossen Wheels , Volkswagen Golf GTI , rakev na auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama