Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Třicet let staré auto vrátí Toyota do výroby

To je naprosto fantastická oslava třicetin legendárního modelu Toyota Land Cruiser 70! Žádná moderní auta ve verzi „edišn“ nebo „aniverzary“. Prostě ho vezmou a znova začnou vyrábět po dobu celého jednoho roku.
Vydáno: 28.08.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

My si nedokážeme představit žádnou lepší oslavu perfektního auta, než je jeho opětovná výroba podle původních plánů. Jistě, musí se doplnit o moderní technologie, jako je motor, který splňuje emisní limity, ale ani to není tak žhavé. Vždyť jde o vidlicový šestiválec o objemu čtyři litry s výkonem 170 kW. Točivý moment je 360 N.m.

Společně s pohonem všech kol a redukční převodovkou ale musí nový majitel počítat s velmi vysokou spotřebou přes 15 l na 100 km. Ale to vůbec nevadí. Tohle auto, kterého se za jeden měsíc vyrobí asi 200 kusů, se bude vyrábět po dobu jediného roku. Už teď je prý polovina výroby objednaná. Bohužel si musíme nechat zajít chuť na tuhle krásnou sedmdesátku. Všechny vozy jsou totiž určeny pro japonský trh.

Jistě nám dáte za pravdu, že by si i další auta zasloužila své relaunche. Máme tady pár nápadů. Pokud máte další, dejte je do diskuze.

Naše tipy: Mercedes-Benz 280 SL (Pagoda), Porsche 911 (G-Serie), Alfa Romeo Giulietta (tento rok slaví šedesátku), Volkswagen Beetle, Citroën DS, Audi Quattro, BMW 507, Trabant 501…

 

Jaguar Lightweight E-Type

Jaguar dovyrobí E-Type, který nestihl vyrobit před padesáti lety

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama