Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tři Japonci v New Yorku

Autosalon v New Yorku přivítal mnohé zajímavé novinky z výrobních závodů japonských automobilek. My vybíráme tři nejzajímavější: Nissan Maxima, Toyota RAV4 a Honda Civic Coupe Concept.
Vydáno: 03.04.2015
Honda Civic Coupe Concept 1
Honda Civic Coupe Concept 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Honda Civic Concept

Honda uvedla, že Civic desáté generace, který bude vycházet z tohoto konceptu, bude nejdynamičtějším vozem značky, jaký spatřil Ameriku. A na rozdíl od Evropy se v Americe hledí i na to, aby auto vypadalo jako kupé. Tady u nás je hitovka i hatchback, v USA by se prostě něco takového neprodalo. A tak nový koncept je kupé jako víno. Takže americký Civic bude tradičně trochu jiný než ten evropský – nejdříve přijde sedan a pak kupé. A další rozdíl od Evropy – v USA nebudou napínat zákazníky tak dlouho. Na konci roku už budou obě verze v prodeji. A pozor! Neobvyklá informace na závěr – v USA (a to se podržte) bude základním motorem čtyřválec s přeplňováním o objemu pouhých 1,5 litru a navíc se šestistupňovou manuální převodovkou. Kdo neumí v USA řadit, musí si koupit nové CVT.

 

 

Nissan Maxima

Z trošku jiného Japonska je Nissan Maxima. Základem je tu totiž šestiválec s 300 koňmi (223 kW). Ale samozřejmě nejde o žádné kupé, ale tradiční sedan pro Američany. Je moderní, je elegantní, je lehký. Je to prostě výrazný posun proti odcházející maximě. A navíc to bude pěkně luxusní autíčko.

Vždyť bude mít třeba interiér obšitý alcantarou, audiosytém Bose, ve vrcholné verzi budou sedadla obšita nejluxusnější kůží Ascot apod. Auto navíc dostane kompletní bezpečnostní výbavu, jakou známe i z evropských modelů – třeba inteligentní tempomat, předkolizní systém apod. Auto půjde do prodeje už tohle léto.

Nissan Maxima 2015
Nissan Maxima 2015

 

Lexus RX

Lexus: Z usedlého auta pro staříky divoký závoďák

 

Toyota RAV4

A jako třetí tu máme facelift. Jde o Toyotu RAV4, takže nás enormně zajímá. A jaký je? No, posuďte sami. Světla jsou menší, maska je zcela jiná, stejně jako celý nárazník. Tak nějak se všechno vepředu zmenšilo, až na veliký vstup vzduchu k chladiči dole. Pod předním lízátkem je pak stříbrný „jakobynájezdový“ panel. Interiér se změnil jen minimálně. Je tu jen něco málo lepších materiálů, nová řadicí páka, nový držák na brýle, přidané USB a dvanáctivoltová zásuvka.

Možná zajímavější je uvedení hybridního modelu, který spojuje čtyřválec o objemu 2,5 litru na přední nápravě a elektromotorů na nápravě zadní. Takže jde vlastně o jakousi falešnou čtyřkolku.

Toyota RAV4 facelift 2015
Toyota RAV4 facelift 2015

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama