Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Třetí generace Focusu RS je bestie s pohonem všech čtyř kol

Ford do Frankfurtu nepřivezl žádnou překvapující novinku ani vysloveně bombu. Ale konečně zveřejnil zajímavé informace o novém Focusu RS.
Vydáno: 19.09.2015
Ford Focus RS 2016.
Ford Focus RS 2016. Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový Ford Focus RS bude třetí generací tohoto atraktivního hothache a celkově třicátým fordem s přídomkem RS v historii. A bude stát evidentně za to, protože to bude vůbec nejrychlejší „ereso“ jaké kdy Ford postavil. Pod kapotou se ukrývá motor 2,3 l EcoBoost, který známe už z mustangu. Disponuje 257 kW a točivým momentem 440 Nm. To ale není vše, díky modu overboost bude možné točivý moment na 15 sekund zvýšit až na 470 Nm.

Focus RS s touhle výbavou dokáže zrychlit z nuly na sto za 4,7 s a rozjet se na 266 km/h, takže jaksi ignoruje obvyklý limit 250 km/h daný elektronickými omezovači. Tenhle trend omezovačů se vlastně zrodil v Německu, o to paradoxnější je, že se Focus RS bude vyrábět v německém Saarlouisu.

„Ereso“ dostane i lunch kontrol a hlavně elektronicky řízený pohon všech kol Ford Performance a šestistupňovou manuální převodovku. K tomu všemu bude k dispozici i režim Drift Mode, který poskytne dokonalý zážitek při jízdě „dveřmi napřed“. K výbavě bude patřit i navigačně-audiovizuální systém, kožené sedačky, otevírací střecha či 19palcová kola. K dostání bude Focus RS na jaře příštího roku a už je známa i německá cena – 39 tisíc eur.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama