Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota zkřížila SUV s dodávkou a hybrid se sporťákem

Japonské automobilky už vydatně zbrojí na letošní Tokyo Motor Show, která vypukne poslední říjnový týden. Toyota si nachystala dva zajímavé koncepty - mamutí dostavník pojmenovaný zatím Tj Cruiser a agilní hybridní sporťák GR HV Sports Concept.
Vydáno: 06.10.2017
Odvážné koncepty Toyoty pro Tokyo Motor Show 2017.
Odvážné koncepty Toyoty pro Tokyo Motor Show 2017. Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První novinka míří na ty, kdo touží po prostornosti dodávky a současně chtějí robustní design SUV. Označení Tj spojuje anglická slova toolbox a joy, tedy cosi jako sada nástrojů a radost. Podle zástupců automobilky je vůz určený pro lidi, kteří příliš nerozlišují svět práce a zábavy. Speciální materiál na kapotě, blatnících a střeše chrání karoserii proti poškrábání, zatímco kombinace robustního podvozku, 20palcových kol a pohonu všech kol zajistí dostatečnou průchodnost.

Sedadla uvnitř, včetně místa pro spolujezdce vpředu, lze sklopit do roviny a vytvořit tak velký nákladní prostor, který pojme až tři metry dlouhé předměty. Všude na autě navíc najdete praktické úchyty například pro surfové prkno, kolo nebo jiné sportovní vybavení. O pohon se má starat dvoulitrová hybridní jednotka, jejíž parametry se teprve dozvíme.

Hybridní nástupce pro GT86?

Označení druhého konceptu, tedy GR HV, odkazuje na závodní divizi Gazoo Racing a současně značí hybridní vozidlo. Vůz vypadá jako Toyota GT86 s designem od Lamborghini a pyšní se také odnímatelným střešním panelem, takže se může honosit označením targa. Inspirací mu údajně byly legendární modely Supra a Sports 800.

Vůz má samozřejmě LED světla, středový výfuk zapuštěný do výrazného difuzoru, decentní zadní křidélko a průduchy na kapotě pro přívod vzduchu. Hybridní pohon ani v tomto případě nebyl blíže upřesněn, jisté ale je, že síla motoru putuje na zadní kola. Primárně je koncept představován s automatickou převodovkou, možností je však také šestistupňový manuál. Cool prvkem je startovací tlačítko schované v hlavici řadicí páky

Článek je zařazen v: Toyota Tj Cruiser Concept , Toyota GR HV Sports Concept , Tokyo Motor Show , SUV dodávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama