Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota Yaris zabodovala v letošním hodnocení bezpečnostních testů Euro NCAP

Toyota Yaris s letošním modelem získala maximální pětihvězdičkové hodnocení v nejnovějších bezpečnostních testech organizace Euro NCAP.
Vydáno: 15.12.2017
Toyota Yaris
Toyota Yaris Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota dlouhodobě usiluje o to, aby se výhody vyspělých technologií neomezovaly pouze na nejvyšší modely v nejlepší výbavě, ale byly k dispozici ve všech modelech. V souladu s touto strategií je bezpečnostní paket Toyota Safety Sense standardní součástí výbavy všech variant Toyoty Yaris 2017.

Všechny vozy této modelové řady jsou vybaveny systémy, které napomáhají předcházet nehodám, případně snižovat jejich dopady, pokud dojde na nejhorší. Součástí paketu je předkolizní bezpečnostní systém s nezávislým systémem nouzového brzdění, automatické přepínání dálkových světel a systém pro hlídání jízdních pruhů. Ve vyšších stupních výbavy (kromě základního Live) najdeme i systém rozpoznávání dopravních značek.

Toyota Yaris v modelovém provedení 2017 nabízí i další prvky ke zvýšení bezpečnosti cestujících. Zadní bezpečnostní pásy jsou vybaveny omezovači síly a předpínači. Opěrky hlavy nové konstrukce zajišťují lepší ochranu před poraněním krční páteře při nárazu do vozidla zezadu. Nový je i tvar hlavových airbagů. Kromě toho se usnadnila montáž dětských autosedaček díky úpravě kotevního systému Isofix a jeho značení.

Článek je zařazen v: Toyota , Yaris , EuroNCAP , bezpečnost , hodnocení , pět hvězdiček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama