Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota si chce s extravagantním SUV vyšlápnout na Nissan Qashqai

Bizarní model Qashqai od Nissanu je podivné auto, ale zákazníkům to nevadí, ba naopak, kupují jej jako diví. A tak se někteří výrobci snaží přijít s podobným receptem.
Vydáno: 12.08.2015
Toyota C-HR koncept.
Toyota C-HR koncept.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota oznámila, že plánuje výrobu nového malého SUV či spíše kompaktního crossoveru. Ten by měl vycházet z konceptu C-HR, který se představil na loňském pařížském autosalonu. Vynikal zajímavě řešeným interiérem, ale hlavně extravagantním designem karosérie. A právě ten už tehdy naznačil, kam Toyota směřuje. Totiž vytvořit vůz, jenž by se v prodejích dokázal postavit oblíbenému excentrikovi Nissanu Qashqai.

Toyota chce nový vůz zařadit mezi RAV4 a model Highlander, nicméně asi nepůjde o vyloženě vůz určený do terénu, spíš to bude stylový crossover do města. Postavený by měl být, pokud tedy bude opravdu schválen do výroby, na nové univerzální globální podvozkové platformě Toyoty. Modulární platforma se má stát základem pro zhruba polovinu všech modelů a typů, které Toyota bude kolem roku 2020 vyrábět. První ji ale vyzkouší příští generace priusu, nikoliv nástupce pařížského konceptu C-HR. První prototypy crossoveru by mohly být hotové za dva roky a díky nové platformě by mohly nabídnout velký vnitřní prostor i přes kompaktní rozměry.

 

Otázka je, jaké jméno model ponese. Někteří prorokují, že by to mohl být Auris Cross, v USA ovšem Toyotu Auris neznají, takže by se tam mohl prodávat pod značkou Scion. Každopádně je koncept C-HR předpokladem k odvážnějším tvarům a divočejšímu stylingu nového crossoveru, ale i dalším novým toyotám. Dosud jsme byli zvyklí spíše na konzervativnější linii automobilky, ale šéf Toyoty Akio Toyoda se nechal slyšet, že by uvítal kreativnější myšlení jejích designérů a techniků. Tedy uvidíme, jak si jeho slova vzali k srdci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama