Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota připravuje novou generaci bezpečnostních systémů

Toyota v roce 2018 představí druhou generaci technologií aktivní bezpečnosti Toyota Safety Sense.
Vydáno: 11.12.2017
Toyota Safety Sense
Toyota Safety Sense Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpečnostní systémy mohou mít reálný dopad na snižování počtu dopravních nehod a smrtelných zranění pouze poté, co se začnou používat skutečně masově. Proto Toyota v roce 2015 zahájila aplikaci vyspělých bezpečnostních technologií prostřednictvím technologického paketu ‘Toyota Safety Sense’ (TSS). TSS je balíčkem technologií aktivní bezpečnosti, který napomáhá při předcházení nehodám, nebo zmírňuje jejich následky za nejrůznějších dopravních situací.

Součástí paketu prvků aktivní bezpečnosti je předkolizní bezpečnostní systém včetně funkce na podporu jízdy po městě a systému pro hlídání jízdních pruhů; systém rozpoznávání dopravních značek a automatické přepínání dálkových světel. Vozidla vybavená radarem pracujícím v pásmu milimetrových vln rovněž využívají adaptivní tempomat a systém rozpoznávající chodce. Od roku 2015 bylo systémem Toyota Safety Sense vybaveno již přes 5 milionů vozů Toyota.

Druhá generace vylepšuje vlastnosti

Toyota představuje již druhou generaci systému Toyota Safety Sense. Jeho součástí je vylepšená systémová jednotka, modernizovaný předkolizní bezpečnostní systém a nový asistent pro sledování stopy; zachovány byly funkce adaptivního tempomatu, systému rozpoznávání dopravních značek a automatického přepínání dálkových světel.

Vozidla vybavená systémem Toyota Safety Sense druhé generace se budou moci pochlubit účinnější kamerou a milimetrovým radarem pro ještě lepší detekci rizikových situací a zvýšení funkčnosti. Instalaci navíc zjednodušují kompaktnější rozměry těchto systémů.

Modernizovaný systém při rychlostech přibližně od 10 do 180 km/h rozpoznává vozidla jedoucí vpředu a snižuje riziko nárazu do nich. Tento systém je rovněž schopen odhalit riziko střetu s chodci (za dne i po setmění) nebo cyklisty (pouze za dne) – v takovém případě se automatické brzdění aktivuje při rozdílu rychlostí v rozpětí od 10 do 80 km/h.

Nový asistent pro sledování stopy pomáhá řidiči udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu tím, že aktivně zasahuje do řízení v součinnosti s adaptivním tempomatem. Ve vozech se objeví i modernizovaný systém pro hlídání jízdních pruhů, který rozpoznává okraje rovných silnic i za situací, kdy vodorovné pruhy na vozovce chybějí. Když řidič začne neúmyslně z pruhu vyjíždět, systém jej varuje, aby se opět vrátil do požadované stopy.

Paket bezpečnostních technologií Toyota Safety Sense druhé generace se bude postupně uvádět na trhy v Japonsku, Severní Americe a Evropě, a to od počátku roku 2018 společně s uváděním nových modelů.

Článek je zařazen v: Toyota , bezpečnost , Toyota Safety Sense , technologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama