Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota připravuje malé sportovní kupé se zadním náhonem

Japonská Toyota podle některých informací připravuje na domácí tokijský autosalon smršť nových modelů.
Vydáno: 26.08.2015
Toyota koncept.
Toyota koncept. Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco září se ponese ve znamení frankfurtského autosalonu, říjen opanuje autosalon v Tokiu. A právě tam by podle všeho měla Toyota představit hned několik novinek. Mezi nimi by měl být i takzvaný FR koncept. Mělo by jít o malé kupé s motorem vpředu (odtud F ve zkratce – front engine) a pohonem zadních kol (R jako rear drive). Na vývoji tohoto dvoudveřového kompaktního vozu se má prý podílet i šéf WRC projektu Toyoty, čtyřnásobný světový šampion v rallye Tommi Mäkinen.

FR kupé se má svou velikostí i výkony zařadit pod model GT86. Jeho hmotnost tedy s největší pravděpodobností nepřesáhne jednu tunu, půjde tedy o sportovní „low-end“ se značkou Toyota. Spekuluje se, že pod kapotou bude pracovat čtyřválec o objemu 1,5 l s výkonem kolem 100 kW. Že by spojení s Mazdou a odkaz na miatu?

V Tokiu budeme moudřejší. Pokud se tam opravdu nejmenší sportovní toyota ukáže v podobě konceptu, mohli bychom se sériové produkce dočkat někdy v roce 2017. Určitě není bez zajímavosti, že se v Tokiu má předvést i výsledek spolupráce Toyoty a BMW na větším sportovním voze. Zdá se tedy, že říjen může přinést zajímavé novinky.

Toyota GT86 Aero pack
Toyota GT86 Aero pack
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama