Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota představila nejnovější podobu Land Cruiseru V8

Offroadová špička v podobě Toyoty Land Cruiser V8 má opět nový kabát. Facelift terénní stálice se právě představil a vůz je opět nepřehlédnutelný.
Vydáno: 19.08.2015
Toyota Land Cruiser 200 V8.
Toyota Land Cruiser 200 V8. Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota odhalila novou podobu své offroadové vlajkové lodi Land Cruiser 200 V8, zatím ovšem jen její japonskou variantu. Není jistě bez zajímavosti, že před pár dny se naopak na druhém břehu Pacifiku v Pebble Beach představil Lexus LX 570. Toyota si tak zajistila dostatečnou pozornost.

Faceliftovaný land cruiser má novou masku chladiče se třemi podélnými lištami, novou kapotu i světlomety s LED diodami. Změn doznaly i zadní páté dveře a některé drobné designové prvky. Karosérie jako celek se ale vlastně nezměnila, proč také, dokonalost není potřeba upravovat. V interiéru zaujme nový velký TFT LCD displej o rozměru 4,2 palce a také pozměněné ovládací prvky na středovém tunelu. Novinkou je možnost připlatit si za kožené potahy sedadel a výplně dveří v hnědé barvě. Nové barvy budou k dispozici i pro exteriér, konkrétně to jsou Copper Brown Mica a Dark Blue Mica, teď je jich tedy pro Land Cruiser V8 k dispozici devět.

 Dnešní doba si žádá i nějaké ty bezpečnostní asistenty a land cruiser je také nabízí v balíku Safety Sence P. K dispozici tak bude například tempomat s radarovou detekcí prostoru před vozem, antikolizní systém s rozpoznáváním chodců, systém sledování mrtvých úhlů či jízdy v pruhu, automatická dálková světla atd. Výbava se bude lišit podle oblasti prodeje. Například v Japonsku se budou nabízet tři stupně výbavy. Na výběr také bude mezi pětimístnou nebo osmimístnou variantou.

 


 Pod kapotou se bude samozřejmě i nadále nacházet osmiválec, a to buď zážehový, nebo vznětový. V prvním případě jde o známý a mírně vylepšený agregát Dual VVT-i s objemem 4,6 l a výkonem 234 kW. Také osvědčený naftový osmiválec 4,5l D-4D zůstane, ale mírně posílí na plných 200 kW, přičemž by měl být ale úspornější. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama