Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota postaví elektrárnu a výrobnu vodíku využívající obnovitelné zdroje

Společnost Toyota Motor North America, Inc. (TMNA) postaví celosvětově první megawattovou elektrárnu využívající palivové články s tavenými uhličitany. Její součástí bude i vodíková čerpací stanice na podporu provozních činností v přístavu Long Beach.
Vydáno: 04.12.2017
Project Portal
Project Portal Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Závod Tri-Gen představil na mezinárodním autosalonu v Los Angeles projekt, který bude využívat zemědělský bioodpad původem z Kalifornie k produkci vody, elektřiny a vodíku. Tri-Gen bude také produkovat vodík k pohonu vozidel Toyota FCHV, včetně koncepčního nákladního automobilu Project Portal.

Po spuštění v roce 2020 bude toto zařízení dosahovat kapacity výroby energie 2,35 MW a současně bude produkovat asi 1,2 tuny vodíku denně, což bude postačovat k napájení přibližně 2 350 středně velkých domácností, resp. k pohonu bezmála 1 500 vozidel. Výroba elektrické energie v uvedeném zařízení bude 100% obnovitelná. V tomto případě poslouží k zajištění provozních potřeb společnosti Toyota Logistics Services (TLS) v přístavu Long Beach. TLS se tak stane prvním zařízením Toyoty v Severní Americe, které bude ze 100 procent využívat pouze obnovitelnou energii.

Článek je zařazen v: Toyota , vodík , obnovitelné zdroje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama