Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota chce změnit svět lidem na vozíku. Za nápady dá 86 milionů.

Automobilka Toyota ve spolupráci s dobročinnou organizací Nesta vypisuje celosvětovou výzvu Mobility Unlimited Challenge dotovanou částkou čtyř milionů dolarů (86 milionů korun). Cílem je podpořit mobilitu lidí s ochrnutím dolních končetin.
Vydáno: 18.12.2017
Toyota Concept i
Toyota Concept i Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota hledá týmy z celého světa, které zásadním způsobem napomohou zlepšit mobilitu a nezávislost osob trpících ochrnutím. Cílem výzvy je shromáždit kreativní nápady z celého světa, urychlit tak inovace a podpořit spolupráci s uživateli při hledání nejlepších zařízení umožňujících zvýšení kvality života lidí s ochrnutím dolních končetin.

Nápady by mohly zahrnovat nejrůznější přístupy, od exoskeletů přes umělou inteligenci a metody strojového učení až po baterie nebo zpracování dat v cloudu.

Po celém světě dnes žijí miliony lidí s ochrnutím dolních končetin, nejčastější příčinou jsou mrtvice, poranění míchy nebo roztroušená skleróza. Celosvětové statistiky ochrnutých osob sice neexistují, avšak podle odhadů Světové zdravotnické organizace (WHO) je každý rok po celém světě zaznamenáno na 250 až 500 tisíc nových případů poranění míchy.

Exo-Wheel
Exo-Wheel
Toyota

Inovace v oblasti „chytřejších“ technologií mobility mají potenciál vytvářet taková osobní zařízení, která budou lépe integrována s tělem samotného uživatele i s prostředím. Nasazování těchto průlomových technologií je však pomalé kvůli překážkám v podobě malých nebo roztříštěných trhů, zákonných omezení a komplikovaného proplácení nákladů ze strany zdravotnických systémů a pojišťoven.

„Toto je začátek naší výzvy, tříleté cesty, která končí roku 2020 v Tokiu. Cesty, na které budou ti nejtalentovanější v oblasti technologií, designu a konstrukce ze všech koutů světa soutěžit s cílem zlepšit dostupnost prostředí a společnosti pro všechny osoby s ochrnutím dolních končetin. Uvědomujeme si, že řešení zatím nemáme: a cílem této Výzvy je spolupracovat s lidmi, kteří je dokáží pomoci vyvinout,“ říká Ryan Klem, programový ředitel Nadace Toyota Mobility Foundation.

Toyota_i-ROAD
Toyota_i-ROAD
Toyota

Porota vybere pět finalistů, z nichž každý získá 500 tisíc dolarů na přeměnu konceptu v reálný prototyp. Vítěz Výzvy obdrží jeden milion dolarů ke zpřístupnění hotového produktu koncovým uživatelům – a vítězný koncept se v roce 2020 představí v Tokiu.

Cílem výzvy Mobility Unlimited Challenge je získat a podpořit menší inovátory, kteří by jinak na trh asistenčních technologií vstupovali jen obtížně. V rámci ocenění Discovery Awards se udílí základní finanční dotace 50 tisíc dolarů deseti skupinám se slibnými koncepty, které by jinak pro účast ve Výzvě neměly dostatek prostředků.

Článek je zařazen v: Toyota , mobilita , ochrnutí , soutěž , výzva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama