Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toto je nové Porsche Cayenne. Rozdíl nepoznáte

Zrovna minulý týden jsme se podivovali, jak se ve Ferrari podařilo utajit zcela nový model Portofino až do oficiální premiéry. Tohle je ale Porsche, a tak se o ničem podobném bavit nemůžeme. Jeho podobu známe ještě dříve, než jsme podle plánu měli.
Vydáno: 28.08.2017
Nové Porsche Cayenne dost připomíná to staré. Ale jen zvenku.
Nové Porsche Cayenne dost připomíná to staré. Ale jen zvenku. Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dalo by se tvrdit, že nový Cayenne s námi hraje hru s názvem Poznej pět rozdílů. Zpředu je alespoň podle fotografií takřka identický jako odcházející generace a nejvýraznější změnou je pouze odlišná grafika čelních světlometů. Zadní část už je ale o poznání jiná a byla nepochybně inspirována novou Panamerou, které to vážně sluší. Porsche se také soustředilo na vylepšení jízdních vlastností, čímž se změnil tvar střechy, který napomůže lepšímu obtékání vzduchu. Nový Cayenne tak zejména z boku působí daleko dynamičtěji a uhlazeněji.

Možná až 700 koní

Všech podrobností se bohužel dočkáme až zítra, na kdy je oficiální premiéra nejprodávanějšího Porsche všech dob plánována. Raději bychom se proto vyhnuli předčasným spekulacím o pohonných jednotkách i výkonech. Jisté však je, že nový Cayenne bude všechny verze odvozovat od nové Panamery, takže se s vysokou pravděpodobností dočkáme i vrcholné specifikace Turbo S E Hybrid, která bude díky brutálnímu osmiválci za pomoci elektromotoru atakovat výkon 700 koní.

Úchvatný interiér

Co ale víme už nyní je, že vnější podobnost nového Cayenne s předchůdcem se nikterak nepromítá do interiéru. Ten totiž podstoupil radikální změny a inženýři spíše než evoluci zvolili revoluční přístup zaměřený na modernu, čistotu a efektivitu. Přístrojová deska zůstává stejná jako u Panamery, ovšem prostor pro posádku a infotainment středového displeje vypadá úchvatně. Minimalisticky, čistě, ale přitom velmi funkčně. U Porsche navíc nezapomněli na to, že dotykové displeje se při kterémkoliv použití opatlají. Infotainment nového Cayennu tak vhodně kombinuje mechanická tlačítka a dotykové displeje. 

Vše ostatně můžete vidět v obsáhlé fotogalerii. S kompletní technickou specifikací, motory, výkony a možná i startovací cenou se přihlásíme opět zítra, kdy už bude vše oficiální.

Článek je zařazen v: Porsche , nové Porsche , Porsche Cayenne , nový Cayenne , Cayenne , Cayenne 2018 , podoba Cayenne , nový Cayenne 2018 , SUV od Porsche , SUV Porsche , nejprodávanější auto , neprodávanější Porsche , SUV Cayenne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama