Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Top Gear letos končí, Jeremy Clarkson v BBC končí navždy

Asi jste to už četli nebo slyšeli – Jeremy Clarkson byl vyhozen z BBC. Už oficiálně. Navždy. Top Gear tento rok končí.
Vydáno: 26.03.2015
Top Gear team
Top Gear team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vedení BBC prošetřovalo celý incident, kdy Jeremy Clarkson napadl nejdříve slovně a pak i fyzicky producenta Oisina Tymona. Důvod byl dost prostý – hotel, v němž bydleli, měl zavřenou kuchyň a Jeremy chtěl po celodenním natáčení něco teplého do žaludku, nejlépe steak s hranolky. Napadení sám moderátor posléze nahlásil vedení BBC a tp muselo jednoznačně přistoupit k tomuto kroku. Ať je to, kdo je to, tohle se prostě tolerovat podle pravidel nemůže. A tak v březnu končící smlouva se slavným moderátorem motoristického pořadu prodloužena nebude.

Co Hammond a May?

Co na to ostatní? Co lidé, to víme. Během pár dní se na internetu objevila petice za udržení Clraksona v BBC a Top Gearu. Podepsalo ji více než jeden milion lidí a přivezl ji na tanku sám Stig.

Co na to kolegové z pořadu? Richard Hammond na Twitteru napsal: „Smutné ukončení éry. Všichni tři jsme hlupáci jiným způsobem, ale dohromady je to neuvěřitelná jízda!“

Stig na tanku

Válka Clarksona s BBC kvůli Top Gear: Stig dovezl petici s milionem podpisů! V TANKU!

 

James May pak do kamery tradičně suše vtipkoval a řekl, že by ho novináři neměli otravovat, protože spěchá, aby vystavil své Ferrari na eBay. Moderátory pořadu Top Gear označil jako „balíček“.

Co na to BBC?

Ta bude teď v pěkné finanční nepohodě. Pořad vydělával ročně desítky milionů liber a byl opravdovou dojnou krávou BBC. Nic nebylo tak ziskové, jako právě tenhle pořad. Ty desítky milionů (mluví se o padesáti milionech liber) jsou jen za vysílání pořadu a jeho reklamu. Pak jsou tu další peníze, jako jsou prodaná televizní práva, reprodukce, ohromné množství doplňkových akcí, které vynášely další miliony (Show Top Gear jsme mohli vidět i v Česku). Top Gear by mohl být ukázkou pro mnoho fotbalových či hokejových klubů. I když hlavní hvězdy ukrojily svými platy velké sousto, stále zůstávalo na stole tolik peněz, že by v nich mohli plavat jak strýček Skrblík.

Navíc práva jsou už prodána a kompenzace za neodvysílání posledních dílů tohoto roku se vyšplhají na dalších několik milionů liber. Suma sumárum, BBC na tom bude tratit tolik peněz, že možná bude muset přehodnotit všechny svoje plány na další roky. A třeba bude muset přehodnotit i setrvání vedení.

Co na to Autosalon?

Za všechny slova experta Pepy:

BBC 40 let zaměstnávala masového pedofila, teď vyhodila vyhladovělého moderátora, co dal někomu, pravděpodobně zaslouženě, pár facek. Příště zavolá na děti mlátící se kyblíčkem na pískovišti exorcistu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama