Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Top 9 nejzajímavějších ulic a silnic na světě

Cestování má v krvi většina z nás. V dnešní době vlastně existuje velmi málo míst, kam by se člověk ještě nepodíval. Občas nás toulky po celém světě zavedou na velmi zajímavá a kuriózní místa. A na taková místa povětšinou vedou asfaltové nebo alespoň prašné cesty.
Vydáno: 08.10.2014
Nejzajímavější ulice světa - hlavní
Nejzajímavější ulice světa - hlavní Autor: internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cesta ke Gíze je stará již 4 600 let a je to nejstarší cesta vybudovaná člověkem. Je široká necelé dva metry a dlouhá 7 a půl míle. Používala se k přepravě stavebního materiálu a enormně velkých kvádrů využívaných ke stavbě pyramid.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 4 Foto: internet

 

Padesát metrů dlouhá a 64 cm široká ulička v Exeteru v Anglii je právem považována za nejužší ulici na světě. Dříve se také z pochopitelných důvodů nazývala Small Street, později byla přejmenována na Parliament Street. Byla vystavěna už ve 13. st. Pro zajímavost – nejužší ulice v ČR je v Kadani, jmenuje se Katova ulička a má v nejužším místě 66 cm.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 9 Foto: internet

 

Tento nejbláznivější kruhový objezd najdete taktéž v Anglii, přesně v městečku Swindon. „Kruháč“ byl postaven v roce 1972 a skládá se z pěti menších kruhových objezdů. Nejhorší křižovatkou v Anglii nebyl vyhlášen pro nic za nic – řidiči tu totiž musí jezdit proti směru hodinových ručiček, tedy přesně naopak, než jsou zvyklí.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 1 Foto: internet

 

Nejkratší ulice na světě měřící něco málo přes dva metry se nachází ve Skotsku a jmenuje se Ebenezer Place Street. Ulici tvoří pouze jedna budova postavená roku 1883, ze které je dnes hotel.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 3 Foto: internet

 

Argentinské Buenos Aires se může chlubit nejširší ulicí – silnicí na světě. Tvoří ji šest jízdních pruhů v každém směru. Ulice se jmenuje 9 de Julio Avenue a je lemována spoustou významných památek.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 2 Foto: internet

 

Baldwin Street ve městě Dunedin na Novém Zélendu byla právem prohlášena za nejstrmější ulici světa. Má totiž sklon celých 35 %. Asi si řeknete, kdo normální by postavil silnici v tak hornatém terénu, že? Ale to je problém celého NZ – silnice tam totiž navrhovali kolonizátoři z Británie, kteří na ostrovech nikdy nebyli. A pak to dopadalo takto.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 5 Foto: internet

 

Jak můžete vidět na obrázku, Lombard Street z amerického San Franciska nemá úplně normální tvar. Američané o ní říkají, že je to nejkřivější cesta světa, musíme jim dát za pravdu. Silnice je tvořena osmi zatáčkami, kterým místní přezdívají tobogány. Kdyby tam ale nebylo tolik zatáček, silnice by byla až moc prudká.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 6 Foto: internet

 

Je známo, že v celé Británii jezdí řidiči vlevo, ale i tam se najde světlá výjimka. Jedná se o Savoy Court v Londýně. Toto pravidlo se dochovalo ještě z dob, kdy lidé více využívali klasické černé taxíky. Tím, že řidiči jezdili vpravo, mohli zákazníci vystoupit zadními dveřmi rovnou na chodník.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 7 Foto: internet

 

Nejdelší silnicí na světě je známá Panamerická dálnice táhnoucí se téměř po celé délce kontinentu. 48 000 km dlouhá silnice prochází 15 státy včetně Kanady, USA, Peru, Argentiny a Mexika.

 

Nejzajímavější ulice světa - Obrázek 8 Foto: internet

Autor: BusinessFactory

Zdroj: http://listverse.com/

Foto: internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama