Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Top 10 aut, kterých se majitelé nechtějí vzdát

Jak dlouho máte doma svého plechového miláčka? V průměru by odpověď měla znít 7 let, alespoň podle studie, která se zaměřila na ojetá auta. Ale zatímco některá auta jdou hned z domu, jiná se stávají téměř členem rodiny.
Vydáno: 21.07.2017
Porsche Boxster
Porsche Boxster Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Specialisté na průzkumy v americkém automobilovém průmyslu jménem iSeeCars analyzovali přes 15,7 milionu ojetých vozidel prodávaných původními majiteli s cílem zjistit, po jaké době se majitelé nového vozu rozhodnou svůj automobil vyměnit. V případě první desítky modelů činila průměrná doba vlastnictví od 8,8 do 10,6 roku, tedy o 21 až 45 % více, než činil celkový průměr 7,3 roku. A právě těch 10 modelů pro vás máme v galerii.

Nutno říct, že jde o velmi nesourodý žebříček, do kterého se dostaly velmi zajímavé modely. Nechybí mezi nimi třeba Audi TT, Mercedes-Benz SLK nebo Toyota Land Cruiser. Jinak ale žebříček jasně ukazuje na stálou oblibu Američanů ve velkých autech, se kterými je možné vyrazit i mimo silnici. Těch se totiž do TOP 10 dostalo hned několik.

Článek je zařazen v: top 10 , ojetá auta , vozový park
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama