Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tohle na silnici nezkoušejte. Auto jede samo, ale…

Autonomní auta jsou ta, co dokážou jet na silnici sama, bez zásahu řidiče. Už dnes jsou ale vozy tak chytré, že jsou jen krůček k téhle samostatnosti. Některé z nich to už dokážou, i když to v prvoplánu není. Podívejte se sami.
Vydáno: 07.08.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na internetu se objevilo video od VPmagazin, které ukazuje funkci aktivního hlídání vodorovných čar na silnici u Infiniti Q50S Hybrid. Hlídání jízdního pruhu má dnes kdejaké auto, ale jen málokteré, jako právě Infiniti, nabízí aktivní řízení, které samo dokáže směr vozu upravit a poslat ho do správného jízdního pruhu.

Na tomto videu je vidět, jak řidič sundá ruce z volantu a auto se na dálnici v rychlosti 100 km/h samo řídí, samo jede, samo udržuje odstup. Jenže řidič šel ještě dál. Přesedl si na sedadlo spolujezdce. Odtud pak nasnímal totéž. A na závěr dodali malou radu – při přelézání se nedotýkejte volantu.

My radíme – nedělejte to. Nedávno ve Španělsku odsoudili jednoho mladého muže, který přesedl také na místo spolujezdce při zapnutém tempomatu, natočil se na mobil a dal ho na youtube. Bohužel to odnesl s půlroční podmínkou s odkladem na dva roky a řidičák nemá na rok.

 Podívejte se na test Infiniti Q50 v Autosalonu:

Infiniti Q50 2,2d 7AT Sport
Infiniti Q50 2,2d 7AT Sport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama