Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tohle je oficiálně nová Škoda Superb

Škoda Auto konečně oficiálně odhalila alespoň dva nákresy nové generace vozu Škoda Superb. Jestli bude vypadat alespoň z poloviny tak dobře, jak je na nákresech, pak se třese šesté místo v prodejích v Evropě.
Vydáno: 22.12.2014
Škoda Superb nákres 1
Škoda Superb nákres 1 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco nyní je Superb hodně usedlý vůz, nová generace bude výrazně dynamická. Nová vlajková loď značky dostala výrazné tvary studie Škoda VisionC a nové, dynamicky tvarované proporce. Elegantní linie podtrhuje i mírně klesající profil střechy.

S novou generací postoupila Škoda Superb na horní hranici automobilové střední třídy. Třetí novodobá generace má značce i modelu získat nové skupiny zákazníků. V polovině února bude mít nová Škoda Superb svou světovou premiéru v Praze. Na počátku března bude vůz představen na autosalonu v Ženevě. Zahájení prodeje je plánováno na polovinu roku 2015.

Škoda Superb nákres 2
Škoda Superb nákres 2
Škoda Auto

A co ještě o autě víme? Tak třeba, že nedostane vidlicový šestiválec, stejně jako nejsilnější turbodiesel bi-turbo, který má VW Passat. Tady se maximálně umístí dvoulitr s klasickým přeplňováním a s výkonem 140 kW. Nejsilnějším agregátem tak bude přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Naopak nejslabší jednotkou bude nafťák 1.6 TDI s výkonem 88 kW, který bude pracovat i v derivátu Greenline. V dalších letech by pak měl přijít i hybridní model.

Nová Škoda Superb

Škodovka představila tajemný nový Superb

Skica nové Škody Superb

Škoda Superb bude na jaře. Přijde i jako hybrid

 

Také víme, že auto je skoro o pět centimetrů širší a o tři centimetry delší. Rozvor kol ale narostl o osm centimetrů. Stejně tak je nad plnohodnotným kolem větší zavazadelník, který nemá 595, ale ohromujících 625 litrů, a to nad plnohodnotnou rezervou! Tady se ještě zastavíme u víka kufru – dvojité otevírání už tady nenajdete. Je to pouze poctivý liftback.

Policejní Škody Superb

Noví ochránci zákona a pořádku na dálnicích

Škoda VisionC

Škoda ukázala famózní koncept VisionC

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama