Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tohle je nový hilux pro Evropu. Toyota jej udělala zase o kus lepší

Podoba nejnovější verze Toyoty Hilux je už nějakou dobu známa, ale jak bude vypadat pro Evropu, bylo dosud tajemstvím.
Vydáno: 23.09.2015
Toyota Hilux 2016.
Toyota Hilux 2016. Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teď konečně Toyota nový evropský hilux odhalila a můžeme říci, že vypadá téměř stejně jako základní globální model nové generace tohoto legendárního offroadu. Maska chladiče je sportovnější, světla mají integrované denní LED světla. Výrazným prvkem jsou i robustní kola, která se budou nabízet v 17 a 18palcovém provedení. Navíc hilux dostane další barevné odstíny karosérie. K dosavadním pěti základním přibudou ještě Volcano Red, Orange Spice a Hydro Blue.

Co se týče interiéru, tak ten nabídne oproti předchůdci více prostoru, lepší materiály, sedmipalcový displej a novou přístrojovou desku. Nový je ale také volant a systém vytápění a klimatizace. Zlepšení najdeme i v nákladovém prostoru, prodloužil se totiž o 10 cm na 1,544 m. Celý vůz pak dostal do vínku i o 20 procent vyšší tuhost v krutu, lepší systém odpružení a utáhne úctyhodných 2,3 t.

Na výběr bude ze čtyř pohonných jednotek. Jednak to bude starý známý diesel 2,5 l D-4D o výkonu 75 kW, pak to budou další dva diesely, 2,4 l D-4D s 110 kW a 2,8 l D-4D se 130 kW. Nebude chybět ani benzínový motor, konkrétně jde o čtyřválec 2,7 l se 122 kW. Podle motorizace pak si bude možné vybrat šestistupňový manuál nebo ručně řazenou převodovku o stejném počtu stupňů. Standardem je pohon zadních kol, za příplatek bude k mání přiřaditelný pohon všech kol a redukce. Z asistentů zmiňme například aktivní kontrolu trakce A-TRC, asistent jízdy z kopce DAC a nebo třeba asistent startování a rozjezdu do kopce HAC.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama