Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tohle je asi nejrychlejší dřevěná kůlna na světě

Auta se sobě navzájem čím dál více podobají jako vejce vejci. Ale v Anglii je člověk, který už nějaký ten pátek jezdí v něčem naprosto originálním – splašené dřevěné kůlně.
Vydáno: 15.08.2015
Kůlna na kolech.
Kůlna na kolech.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V anglickém hrabství Oxfordshire žije jistý Gardner Kevin Nick, který má vášeň nesplývat na silnici s davem. Tedy on má těch vášní a zálib více, jednou z nich je i rychlost. A proto si postavil dřevěnou kůlnu na čtyřech kolech. Namítnete, co má takový šílený nápad společného s rychlostí. Docela hodně. Gardner si totiž postavil nejrychlejší dřevěnou kůlnu na světě.

Jako základ mu posloužil jeho starý volkswagen – na tom, co z něho zbylo, postavil vskutku unikátní věc. Pod deskami se ukrývá vidlicový šestiválec o výkonu 200 koníků, který pohání všechna čtyři kola, ale to není jediná zajímavost. Například okna mají elektrické stahování, v kůlně je i klimatizace nebo centrální zamykání. Říkáte si, že jakákoliv havárie musí být pro kůlnu i vše v ní fatální? Chyba lávky. Celá tahle podivnost má totiž uvnitř ocelový trubkový rám, na němž pak „visí“ laťková karosérie.

Gardner s tímhle výtvorem v roce 2011 v italském Miláně v rámci televizní show Lo show dei record vytvořil světový rychlostní rekord pro pojízdné kůlny. Není jisté, zda ještě dnes platí, ale to Gardnerovi nejspíš nevadí. Kůlnu neodložil do stodoly ani do muzea a jezdí s ní dál. Dokonce ji využívá jako pojízdný reklamní poutač, což je dobrý nápad. No přehlédli byste něco takového?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama