Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tipnete si, která automobilka stvořila tento krásný kombík?

Bylo to Audi, nebo snad Mercedes? A co takhle některý z japonských výrobců? Jisté je jedno - novému konceptu s karoserií shooting brake to nesmírně sluší, a pokud se do výroby dostane alespoň částečná kopie, máme se na co těšit. Tak už víte, který z výrobců jej má na svědomí?
Vydáno: 06.09.2017
Kia Shooting Brake koncept
Kia Shooting Brake koncept Autor: Kia Motors
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ne? Napovíme vám. V roce 2015 jsme od stejné automobilky spatřili koncepty Novo a Sportspace, za nimiž následovala studie Stinger. Ano, byla to Kia! Právě ta Kia, která nás před časem svým odvážným sportovním sedanem Stinger s pohonem zadních doslova posadila na zadek. A už tedy si designéři a grafici představovali, jak by takové auto vypadalo jako kupé nebo kombi.

Jihokorejský výrobce zkrátka v posledních letech dokazuje, že to se svou ofenzivou do dražších segmentů myslí vážně. A když zástupci značky tvrdí, že se automobilka v budoucnu více zaměří také na duše svých zákazníků a jejich emoce, měli bychom jim věřit. Jak jinak by totiž mohlo vzniknout něco tak krásného, jako zatím poslední koncept elegantního kombi?

Umí zapůsobit

Jen se podívejte na ty čisté linie, ladné křivky a elegantně splývající siluetu s perfektně zakomponovaným B sloupkem, který má tvar leteckého křídla. Úžasný vzhled podtrhují také svalnaté blatníky, nádherně zvýrazněný práh dveří a také vyboulení nad přední kapotou, z něhož se směrem k zádi stává mizející linka pod bočními okny. Zkrátka radost pohledět. Zadní pás LED diod pak konceptu dodává smyslnost a nádech tajemna, který je u podobných novinek nezbytný.

Více fotografií automobilka prozatím nezveřejnila, a tak si musíme vystačit jen s jedinou. Příslib, že daný koncept uvidíme už za týden na autosalonu ve Frankfurtu, v nás však vyvolává silné pocity nespavosti. Pokud Kia do sériové výroby přivede něco byť jen vzdáleně podobného tomuto shooting brake, bude to chtít potlesk. Už nový Stinger je krásným autem a pohledný kombík by značce slušel.

Článek je zařazen v: automobilový koncept , koncept Kia , koncept Kia shooting brake , shooting brake , nový koncept , krásný koncept , krásná Kia , Kia Stinger , Kia Novo , Kia Sportspace , Kia Shooting Brake , vůz Kia , nová Kia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama