Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tip na motoristický výlet: České Silicon Valley

Hranice se uzavírají, teď například ta mezi Slovenskem a Rakouskem. I v práci roste počet uzavírek – neboli času není nazbyt. Cestovat se ale dá i v rámci naší republiky. Třeba na Valašsko do (malé) Ameriky!
Vydáno: 07.09.2017
České Silicon Valley
České Silicon Valley Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kam na kole

Ropné vrty, bizoni, indiánská týpí či nefalšovaný saloon ve stylu westernu najdete asi 20 kilometrů jízdy od Otrokovic nedaleko obce Kostelany http://www.kostelany.cz/. Odsud je to zase kousek do přírodního parku Chřiby, který je jako dělaný pro cykloturistiku http://www.cyklo-jizni-morava.cz/.

Ranč Kostelany
www.kostelany.cz

 

Koně i delfíni

Komu ropa a hraní si na kovboje nic neříkají, může navštívit Kunovice http://www.museum-kunovice.cz/, kde najde jediný exemplář české stíhačky Aero L-29A Delfín. Pak vyrazte do Zlína, ale cestou doporučujeme vzít rodinku do jednoho z našich nejstarších hřebčínů http://www.napajedlastud.com/cs/aktualne/hlavni-stranka.

Zlín – historie
www.14-15.cz/

Zlín=Silicon Valley

Většina veřejnosti i kolegů z řad motoristických novinářů obdivuje Elona Muska, zakladatele asi nejznámějšího výrobce elektromobilů značky Tesla Motors. Je však veřejným tajemstvím, že za jeho úspěchem stojí státní dotace. Přitom minimálně stejně dobrými vizionáři byli i členové obuvnického impéria Baťa. O čemž se přesvědčíte při návštěvě stejnojmenného institutu ve Zlíně http://www.14-15.cz/.

Autaře by mohlo zajímat, že už ve 30. letech uvažovali o dvouproudé silnici z Otrokovic do Vizovic s postranními chodníky a stezkami pro bicykly. Jan Antonín Baťa, nevlastní bratr Tomáše Bati spoluzakladatele obuvnického impéria, však mířil ještě dál. Přišel s nakonec nerealizovaným projektem dálnice spojující napříč celou republiku. A pak že u nás vládne pragocentrismus – z mapy je vidět, že magistrála hlavní město ostentativně ignoruje!

Baťova dálnice (projekt 1937)
www.slovansky-institut.cz

Nejlepší whisky dělají na Moravě

Víkend se krátí, děti začínají zlobit, manželka je nervózní, dvacet minut jízdy je však už nezabije. Ze Zlína pokračujeme po silnici číslo 49 do Vizovic. Kdo by neznal zdejší likérku. Jasně slivovice, různé pálenky, ale věděli jste, že vyrábí také jednu z nejlepších světových whisky? http://www.rjelinek.cz/produkty/detail~151-elijah-craig-12yo~.html. Jak jsme řekli na začátku, tenhle víkendový výlet byl Amerika se vším všudy!

Autor: Expert Dan

Článek je zařazen v: cestování , automobilový výlet , Zlín , Valašsko , Největší dálnice , whisky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama