Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tiguan R s pětiválcem! Volkswagen nám dělá radost

Je to už déle než půl roku, kdy nás zarazilo video ze Severní smyčky okruhu Nürburgring, na kterém se proháněl výrazně rozšířený Tiguan první generace, který doslova letěl s větrem o závod a navíc zněl jako původní Audi Quattro. Nyní se konečně dočkáváme rozřešení!
Vydáno: 23.08.2017
Volkswagen Tiguan se zřejmě dočká ostré verze.
Volkswagen Tiguan se zřejmě dočká ostré verze. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před zhruba 10 měsíci obletěly svět první informace o tom, že Volkswagen chystá nový Tiguan R. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního. Popularita třídy SUV raketově roste a naroubovat silnější vnitřnosti do kompaktního auta, které stojí na platformě MQB, Volkswagenu jistě žádný problém dělat nebude. Však takových aut již vzniklo. Jenomže jak to vypadá, wolfsburgští nás hodlají pořádně překvapit!

Tak schválně - co byste pod kapotou nejrychlejšího Tiguanu čekali? Ano, samozřejmě motor 2.0 TSI. Golf R s ním uhání až absurdně rychle, tak proč by Tiguan nemohl? Všechno to ale bude trochu jinak. Poslední video totiž konečně prozrazuje, že na palubě nejbrutálnějšího Tiguanu uvidíme 2.5litrový pětiválec z Audi RS3 či TT RS.

Testovací mula Tiguanu má nejen stejné oválné výfuky jako nejrychlejší superhatchback, ona totiž i identicky zvučí. A je to nádherný koncert. Vtipné jsou ostatně také registrační značky patřící k městu Ingolstadt (odtud pochází Audi, nikoliv vozy VW). V hierarchii koncernu bude totiž testovací Tiguan veden nejspíše pod Audi - právě kvůli identickým vnitřnostem.

Nejspíš o něco slabší

Zatímco výkon obou Audi leží na shodné hranici 400 koní, výkon Volkswagenu není očekáván na podobné úrovni. Šeptem se prozatím hovoří o 350 koních a masivní porci točivého momentu, o které si prý jednotka 2.0 TSI může nechat jen zdát. Kdy sériový Tiguan R uvidíme, to zatím také ještě nevíme. Podle dosavadních informací by se však vůz měl ukázat v druhé polovině příštího roku, čemuž se dá věřit. Video totiž prozrazuje, že je v podstatě hotový a Volkswagen nyní sbírá data a testuje spolehlivost celku.

Nakonec to tedy dopadlo podle obvyklého scénáře. Volkswagen vzal koncernovou techniku z jiných vozů stojících na platformě MQB a vytvoří tím Tiguan R. Udělal to ale formou, za kterou se před ním musíme sklonit. Zvučný pětiválec v Tiguanu? No čekali byste to?

Článek je zařazen v: Volkswagen Tiguan , Tiguan , Tiguan R , Volkswagen Tiguan R , VW Tiguan R , nový Tiguan , Tiguan s pětiválcem , Nürburgring , Nordschleife , Severní smyčka , ring , VW , test , testování , Audi RS3 , Audi TT RS , pětiválec , 2.5 TFSI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama