Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tesla spouští výrobu svého modelu pro chudé. První auta budou v létě

Letní okurkovou sezónu letos okoření značka Tesla, která plánuje velký boom. Ten odstartuje už dnes výrobou nového Modelu 3, levnější Tesly pro širší zákaznické portfolium. Spolu s tím značka ještě zrychlila své stávající modely.
Vydáno: 05.07.2017
Tesla Model 3
Tesla Model 3 Autor: Tesla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedna změna a novinka za druhou. Tak by se dal shrnout pro většinu spíše klidnější červenec. Elon Musk se rozhodl do svého obchodu pořádně šlápnout, a proto už v pátek 28. července v rámci speciální akce představí předprodukční verzi Modelu 3, ale zároveň hodlá předat prvních 30 zákaznických vozů. V toto chvíli jsou tedy reálně první zákaznické vozy na výrobní lince a další čekají, až na ně přijde řada.

Nový model a rozšířená výroba

A prý je o Model 3 velký zájem. Objednávek je dost, a tak Tesla plánuje jen během srpna postavit dalších 100 aut, přičemž v září už má jít o 1 500 vozů. Nejpozději do koce roku pak má Tesla v plánu zvládnout vyrobit až 20 000 modelů měsíčně. O výrobu se zatím bude starat továrna Tesla Factory v kalifornském Fremontu, ale nejpozději do dvou let chce Musk otevřít plánovanou Gigafactory, ve které bude možné výrobu několikanásobně navýšit a urychlit tak dodávky zákazníkům.

Ti, kteří si Model 3 objednají, dostanou vlastně takovou lehce očesanou verzi Modelu S. Vůz nabídne baterie o celkové kapacitě 60 kWh, což bohatě stačí ke zrychlení na 100 km/h pod šest sekund. Vůz nemá žádný standardní přístrojový štít, veškeré informace jsou posádce předávány přes velký dotekový displej, který je umístěn uprostřed palubní desky. Jde o takovou předzvěst doby, kdy řidič v autě nebude vůbec potřeba.

Tesla zatím konkrétní informace nebo specifikace neprozradila. Stejně tak oficiálně neprozradila cenu, ale mluví se o tom, že by měla být přívětivější, než na jaké jsme u této značky zvyklí.

Modernizace stávajících modelů

Na co ovšem nemusíme čekat, je potvrzení jakéhosi faceliftu stávajících verzí, tedy Modelu S a Modelu X. Obě verze dostanou nové nastavení hardwaru i softwaru, což bude mít za následek posunutí zrychlení na 100 m/h. Model S 75 by ho tak měl zvládnou za 4,3 sekundy místo stávajících 5,5 sekundy.

Co se Modelu X týče, tak verze 75D zvládne zrychlení za 4,9 sekundy místo původních šesti sekund a verze 100D pak zrychlí za 4,7 sekundy místo 5,2 sekundy. Model X navíc nově nabídne sedmimístné provedení interiéru, přičemž za něj zákazníci zaplatí navíc 3 tisíce dolarů, tedy v přepočtu asi 70 tisíc korun. Nadále ale bude Tesla Model X samozřejmě nabízet v pěti nebo šestimístném provedení, ostatně jako tomu bylo doposud.

Článek je zařazen v: tesla , Tesla Model 3 , Tesla Model X , Tesla Mode S , novinky , facelift
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama