Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tesla nestíhá vyrábět a propouští

Inovátorské, prosperující a velmi žádané. Tak by se ve zkratce daly popsat produkty společnosti Tesla, která vyrábí ty nejrychlejší a nejstylovější elektromobily. Jenomže i tenhle americký sen má trhliny. A ne malé.
Vydáno: 23.10.2017
Tesla Motors
Tesla Motors Autor: Tesla Motors
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilka Tesla byla založena v roce 2003, ale do povědomí široké veřejnosti se dostala až v roce 2008, kdy začala s výrobou svého prvního elektrického sportovního coupé s názvem Tesla Roadster. Od té doby uplynulo hodně vody a dnes od této značky na našich silnicích potkáváme jak sportovněji laděný Model S, tak třeba také rodinný Model X. Jinak se ale šéf společnosti Elon Musk pouští i do elektrifikace kamionové, ale i veřejné dopravy.

Zpožděná výroba

Všechno, co Tesla vypustí do světa, ať už jde o automobily nebo jen velmi vizionářské nápady, zní jako splnění amerického snu. Jenomže pro některé, ale nakonec částečně i pro samotného Muska, se ten sen moc nedaří. Poslední dobou se totiž objevují informace o tom, že Tesla absolutně nestíhá výrobu svých vozů. Zákazníci jsou nuceni čekat dlouhé měsíce, přičemž někteří to čekání vzdají a chtějí po značce zpět své vysoké zálohy. Elon Musk nicméně všechny stále uklidňuje, že jde jen o dočasný problém, který by měla vyřešit stavba monstrózní továrny v Americe, kam by byla přesunuta většina výroby.

Situaci Tesly měl zachránit nový Model 3, jehož výroba byla plánována na asi 100 kusů měsíčně. V září tedy mělo být vyrobeno minimálně 1 500 kusů. Koncem roku to mělo být už 20 000 kusů. Protože ale výroba vůbec nestíhá, v září bylo Modelu 3 vyrobeno pouhých 260 kusů. A zatím to podle všeho nevypadá, že by Tesla dorovnala alespoň původně zamýšlený výrobní plán.

Velké propouštění

A jako kdyby tohle nestačilo, před pár dny přišla z Ameriky zpráva, že Tesla propustila stovky zaměstnanců. Podle dostupných informací přišlo o práci něco mezi 400 a 700 zaměstnanci napříč celou společností. Elon Musk tvrdí, že nejde o nic vážného a že dotyční budou ihned nahrazeni novými zaměstnanci. Podle něj se prostě takové propouštění ve společnostech s 33 tisíci zaměstnanci občas děje. Navíc šlo prý o reakci na každoroční audit společnosti, který u všech propuštěných odhalil velká pracovní pochybení. No, s morálkou zaměstnanců má v tom případě Tesla celkem problém…

Musk dále řekl, že značka Tesla je stále v růstu a pokračuje v masivním rozšiřování výroby a najímání nových zaměstnanců. My chápeme, že občas může někdo ze zaměstnanců pochybit, ale to číslo propuštěných je opravdu vysoké.

Článek je zařazen v: tesla , Tesla motors , výroba , propuštění , výpověď , Elon Musk , Tesla Model S , Tesla Model Y , Tesla Model 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama