Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Tchajwanský superelektromobil Thunder Power jde Tesle po krku

Ve Frankfurtu se vedle zavedených asijských značek představují i v Evropě neznámí výrobci se svými unikátními modely. Jedním z nich je i Thunder Power.
Vydáno: 21.09.2015
Thunder Power (1)

Thunder Power je bezesporu designově zajímavým a neotřelým počinem, který ale nabízí i pokročilou technologii. I když pochází z Tchaj-wanu, není tento sportovně laděný skoro pětimetrový sedan čistě asijskou záležitostí. Design obstaralo italské studio Zagato a na konstrukci vozu se podílí například Peter Tutzer, jenž pracoval i u Lotusu či Bugatti.

Zajímavé na Thunderu Power je i fakt, že si nedává malé cíle a chce se měřit s výtvory společnosti Tesla. Konkrétně cílí na model S, ale na základě poweru vzniknou i další vozy, např. SUV či kompaktní vůz. Power už na první pohled zaujme originálně tvarovanými LED svítilnami a oválným grilem na přídi. Na zádi je pak integrovaný spoiler. Interiér si nezadá s těmi nejdražšími a nejluxusnějšími vozy známých značek. Nechybí kožené čalounění, dřevěné a kovové obložení a doplňky. Unikátní je i TP-Touch systém, který spojuje přístrojovou desku s infotainmentovým systémem do jednoho celku s obrovským dotykovým displejem.

Thunder Power má být předobrazem sériového vozu, který by se mohl začít prodávat příští rok. Zatím se plánují dvě výkonnostní verze. Slabší nabídne agregát s výkonem 230 kW a točivým momentem 320 Nm se zrychlením z nuly na sto za méně než 6 s. Jeho maximální rychlost má dosahovat hodnoty 210 km/h. Silnější verze bude mít elektromotor s výkonem 320 kW a točivým momentem 560 Nm se zrychlením pod 5 s a maximálkou 250 km/h. Kapacita baterií bude u obou verzí 125 kWh a dojezd činí až 650 km. Zcela vyčerpané se nabijí za 6 hodin, v modu rychlonabíjení stačí 30 minut na to, aby baterie poskytly dojezd 300 km. Přitom power váží méně než 2 t, model S od Tesly s bateriemi o kapacitě jen 85 kWh má hmotnost o několik stovek kg větší.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama