Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Taxikáři plánují další protest. Bude brzo a chtějí přitvrdit

Jen pár dnů uběhlo od posledního protestu taxikářů, kterým se nelíbí fungování společnosti Uber. Magistrát sice zareagoval a podmínky pro podobné služby chce upravit, taxikáře však návrh jen rozčílil. Plánují proto další protest.
Vydáno: 11.10.2017
Taxi 1
Taxi 1 Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pražští taxikáři mají s Uberem velký problém už řadu měsíců. Vše vyústilo v protestní pomalou jízdu, která zkomplikovala dopravu kolem pražského letiště. Jakkoliv to zní zvláštně, taxikáři si myslí, že omezením běžných občanů a dopravy docílí svého, tedy narovnání podmínek mezi nimi a právě Uberem, který ačkoliv se tváří jako spolujízda, stal se postupně prakticky tím stejným, jako právě taxi.

Magistrát na poslední taxi protest zareagoval prohlášením, které by mohlo přinést tolik očekávaný klid zbraní. Podle něj by totiž bylo nejlepším a podle nás i logickým řešením, aby Uber prošel legalizací. Návrh mluví o tom, že by se aplikace, kterou Uber používá, vyrovnala taxametru, čímž by z této, ale i dalších podobných společností byl oficiální taxík. Zároveň by vozidla Uberu musela jezdit jasně označená. Magistrát ale zmiňuje i fakt, že to, že by byla aplikace zlegalizována, by samo o sobě neznamenalo, že by vozidla Uberu mohla používat vyhrazené taxi pruhy na silnicích nebo taxi stanoviště, tedy štafly. Zároveň ale v návrhu není ani zmínka o tom, jestli budou muset mít řidiči Uberu všechna ta drahá pojištění nebo licence, které si musí zaplatit standardní taxikáři. V tom jediném vidíme háček.

Ideální řešení? Ne pro taxikáře

Také se vám takový návrh zdá celkem fajn? Také máte pocit, že by konečně do toho sto let starého systému přinesl trochu čerstvého vánku? No, nám také. Ale taxikářům vůbec ne. Ti právě na tento magistrátní návrh, který se vlastně snaží vyhovět jejich požadavkům, zareagovali výhružkami. Podle nich přeci není možné, aby aplikaci, kterou ve všech velkých městech zakazují, v Praze povolili. Ani je nezajímá, že Praha se v tomto případě inspirovala Estonskem, kde přesně takto spolu koexistují taxikáři, Uber i další moderní přepravní společnosti. A úplně v pohodě.

Mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář, který organizoval i předešlý protest, uvedl, že takový návrh magistrátu nemůže projít, a proto už teď je v přípravě další velký protest. Měl by proběhnout asi za dva až tři týdny a tentokrát prý bude masivnější, přičemž by byl rád, aby řidiči zablokovali některé silnice. My bychom zase byli moc rádi, kdyby si taxikáři raději sáhli do svědomí a uvědomili si, že tím, že si vezmou jako rukojmí nás všechny, nic nevybojují. Spíše naopak. Také doufáme, že v případě, že taxikáři své výhružky opravdu naplní, budou policie a úředníci jednat. A tím jednáním opravdu nemyslíme jen přihlížení a uklidňování situace vlídnými slovy.

Článek je zařazen v: taxi , Praha , magistrát hlavního města Prahy , Pražský magistrát , Taxikáři , Adriana Krnáčová , uber , protest , blokáda , zablokované ulice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama