Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tatra Titus: Auto do nepohody

Bojíte se na silnicích šílenců, co předjíždějí v zatáčkách, kamioňáků, kteří se nedívají do zrcátek a sebevrahů na motorkách? Pořiďte si nejnovější Tatrovku. Pojedete v komfortu, bezpečně a uvezete i ledasco na chalupu.
Vydáno: 08.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A kdybyste měli problém, že cesta bude rozkopaná, nevadí. Auto je šestikolka, má světlou výšku minimálně 30 cm a podvozek má kompletně chráněný. Pohon je řešený jako 6x4 nebo i 6x6, když všechny diferenciály, a to jak nápravové, tak i mezinápravové jdou samozřejmě zamknout. Mezi přednosti patří i letitá, ale stále platná konstrukce centrální nosné roury s výkyvnými polonápravami. Trojosý, vzduchově odpružený podvozek s první a třetí řiditelnou nápravou poskytuje vozidlu vysokou rychlost a posádce zajišťuje vynikající komfort. Pneumatiky má vozidlo nasazené velmi terénní, a to od společnosti Michelin. Mají dojezdovou výplň, takže i defekt není problém.

Tatra Titus Foto:

Zavazadelník vozu je vskutku majestátní. Vždyť karoserie, kterou dodává známá karosárna Nexter, o rozměrech 7,72 x 2,55 x 2,73 m nabídne dost prostoru až čtrnácti lidem. Tři patří k nejužší rodině (velitel, střelec, řidič), zbytek prostoru může obsadit až deset kamarádů. Když se zredukuje rodina na pouhé dva členy, může vzadu jet až dvanáct kamarádů! A když nejedou, vejde se sem klidně i několik pytlů cementu, lednička, sekačka na trávu v nesloženém stavu a třeba i nějaké to sofa.

Bojíte-li se závisti sousedů, je tohle auto ideální pro vás. Sousedé mohou pomlouvat, dělat vám naschvály, ale to je asi tak jediné, co mohou dělat. Vůz disponuje špičkovou balistickou ochranou, která je rovněž modulární a může dosáhnout úrovně 2–4 podle normy STANAG 4569. Odolnost proti minám je na úrovni 4a–4b. Vozidlo odolá výbuchu IED až do 150 kg ekvivalentu TNT. K dispozici jsou sofistikované aktivní i pasivní ochranné systémy.

Tatra Titus Foto:

A pokud přesáhne sousedská rozepře jisté hranice, nemusíte sedět se založenýma rukama. Auto může být osazeno kteroukoli z moderních dálkově ovládaných zbraňových stanic a širokou paletou zbraní zahrnující vše od kulometů ráže 7,62 mm přes 20 mm kanóny až po 40 mm granátomety. Systémy vozidla jsou plně integrovány s moderními C4I systémy a sítěmi.

Tatra Titus je prostě auto do nepohody, které vyhoví nárokům každého českého chalupáře.

 Zdroj: Tatra

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama