Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tatra nezná bratra a v Ostravě pokořila světový rekord

Česká značka Tatra je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě. Před pár dny v Ostravě dosáhla ještě na další nej. V kategorii nákladních automobilů totiž zdolala nejvyšší uměle vytvořenou překážku.
Vydáno: 24.10.2017
Tatra nezná bratra a v Ostravě pokořila světový rekord
Tatra nezná bratra a v Ostravě pokořila světový rekord Autor: Tatra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ta překážka se zcela trefně jmenuje Brut Monster a najdete ji na polygonu Libros v Ostravě. O tom, že jde o opravdu hodně extrémní překážku, asi nejjasněji mluví její parametry. Prakticky jde o testovací dráhu dlouhou 33 metrů, která je ve svém nejvyšším místě až 7,5 metru nad zemí. Z jedné strany nabídne úhel stoupání 45° a z druhé dokonce 55°, tedy nic pro slečinky a upřímně, i pěšky je náročné ji zdolat. Nevěříte? Pak připomeneme, že pokud je na běžné komunikaci stoupání nebo klesání kolem 10 %, označuje se takový úsek jako nebezpečný.

Tatra vsadila na model 810 4x4 a rozhodla se, že testovací trati nedá jedinou šanci zvítězit. A jak si usmyslela, tak také udělala. Nejprve to zkusila z té „jednodušší“ strany, tedy pokud se tomu tak dá říkat. Zvládla to absolutně bez ztráty kytičky. Pak ovšem přišlo na řadu to opravdu brutální stoupání. I s tím si ale tatrovka poradila s absolutní jistotou a pohodou. Je to fantastická podívaná a garantujeme vám, že následující videa si pustíte několikrát. :)

 

Článek je zařazen v: Tatra , polygon , rekord , Ostrava , polygon Libros , Brut Monster , Tatra 810 4x4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama